15 KNHM betreffende de Schakel Leunen Project Renovatie De Schakel Deeinemersgroep Peuterspeelzaal Scouting Ouderenvereniging De Ouderenvereniging, de Peuterspeelzaal en de Scouting in het Limburgse Leunen zijn alle drie gehuisvest in hetzelfde pand. 'De Scha kel' heet hun onderkomen; een heel toepasselijke naam voor een gebouw dat een echte schakel vormt tussen de verschillende leeftijds groepen die er gebruik van maken. Maar sinds kort zijn die groepen niet alleen de gebruikers, maar ook de eigenaars en beheerders van het gebouw. De samenwerking is dus nog hechter geworden. Tijdens de zevende ronde van de wedstrijd Kern met Pit bewezen de Ouderenvereniging, de Peuterspeelzaal en de Scouting dat eendracht macht maakt. Gezamenlijk hebben zij hun onderkomen een grondige opknapbeurt gegeven. Dat was hard nodig, want De Schakel lag er voordien nogal vervallen bij, De gemeente Venray steunde dit initiatief meteen verbouwingssubsidie. Dankzij deze subsidie, de financiële steun van diverse fondsen en een grote mate van zelfwerkzaamheid kwam de financiering rond. In het voorjaar van 1997 vond de feestelij ke heropening van De Schakel plaats. Hoewel de verbouwing van De Schakel uitstekend geslaagd was, konden de vrijwilligers in Leunen niet op hun lauweren gaan rusten. Het gebouw moet immers ook onderhouden en beheerd worden. Daarbij zijn vrijwilligers wederom onmisbaar. Het beheer is een flinke klus, want de belangstelling voor De Schakel is enorm. Behalve de Ouderenvereniging, de Peuterspeelzaal en de Scouting, willen ook andere groepen graag van de ruimtes gebruik maken. Er kan dus met recht gesteld worden dat De Schakel een aan winst is voor het hele dorp. De deelnemers hebben fantastisch werk geleverd. Leunen heeft met dit project de trofee dik verdiend. Kern Leunen Algemeen postadres Kofiinküjke Nedertarwische HeKJemaatschapp^ Utrechtseweg 68* Pp$ttR«33 6800 CE Arnhem Tdefoom 026 - 4455146 KERM MET PIT

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1998 | | pagina 16