Hoi Meense, Hedde gillie 't ök allemaol op d'n tilleviesie gezien? Jao os könegin is afgeloeëpe waek 60 geworre. Zeej haaj daor op eur intieme feesje enne hoeëp meense van koninkluke bloede uutgenueëdigd. Wie ik daor echter gemist heb is* ózze aege Prins Piet d'n derde mit de losse lippe van Biestervelts en natuur hik ozze jeugdprins Rick d'n urste. Of ze dees twieë Prinsen vergaete is ofdat ze nie wis waor ze de uutnuëdiginge hin mos sture, ik wieët 't nie. Wat ik wel wieët is dat we mit dees Prinse en de vorsten Thijs en Preek wer enne geweldige vastelaovend tiggemoet gaon. Hedde ök gezien dat ze afgeloeëpe zaoterdag druk ien de waer ware ien de Gussestraot. Daor hed de buurt twieë huus meuge versiere. As ge nog nie wist waor ös boere- bruudspaar of ozze Jeugdprins wone, dan motte now mar is dur de Gussestraot Loeëpe of fletse en efkes halt halde "beej die prachtig versierde woninge. Ut boerebruudspaar en beejbehurende gezelschap hed 't volste vertrouwe ien beide Prinsen. Zeej zulle dan ok gaer op 15 fibruari eur opwaachting maake op de jeugdprinsen- recepsie. Wie van 't gezelschap daor dit jaor 't woord mot gaon voere wieëte weej echter nog nie. Ozze sirremonie- mèster hed den dag aegeluk andere verplichtinge. As vader van özze jeugdprins huurt heej op den dag achter de recepsietoffel te staon. Hoe dit opgelost wurd ziede vanzelf as ge toch dor ziet um Prins Rick, Vorst Preek, de Jeugdnar en de hieële Jeugdraod en haendje te gaeve. Names de BBC Theo Voermans 11 XT J BOEREBRULLUFT

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1998 | | pagina 12