t Gaolde Paert" voor Mevr, Fieri Takken Nabuurs. Deze hoogste dorpsonderscheiding is as 1998 aan haar toegekend voor haar geweldige inzet op allerlei gebied, zowel binnen ais buiten de dorpsgemeenschap Veulen. En dit gedurende een reeks van jaren. Zo was zij sterk betrokken bij de organi satie en werkzaamheden bij de jaarlijkse Boerenkermis welke in de beginjaren van het rectoraat Veulen gehouden werden. De opbrengst hiervan kwam ten goede van de nog te stichten kerk. Zo was zij ook betrokken bij de voorbereiding van de feestdag voor de eerste steenlegging van de kerk. De toenmalige rector Verbugt vroeg haar om een jongeren gemeenschap op te richten voor meisjes van 16 jaar en ouder. Van dit meisjesgilde was zij yoorzitster tot aan haar huwelijk in 1955, Gedurende die tijd was zij daarnaast ook nog lid van het Chariatief Centrum, een overkoepelend orgaan van liefdadigheidsinstellingen, Hiervan was ook een plaatselijk comité in Veulen actief. Bij de feestelijkheden van het 50-jarig bestaan van de lagere school, en bij de viering van de 50 ste bevrijdingsdag van Veulen was zij betrokken, Ter gelegenheid hiervan werd een fototentoonstelling gehouden. Van 1967 tot 1978 was zij voorzitster van de plaatselijke afdeling van de LVB. vier jaar hiervan was zij tevens lid van het kringbestuur. Ook was zij de voorzitster van het comité Verirav ter voorbereiding van het 50-jarig bestaan van de LVB te Roermond. Bij het 60-jarig bestaan werkte zij mee met het vervaardigen van het wandkleed wat de Sociale Veiligheid uitbeeide. Bij de stichting Kruisen en Kapellen te Venray zet zij zich in bij liet herstellen en beschilderen van beelden. Binnen een groep van vijf mensen verzorgd zij al velen jaren de opbouw en uitbreiding van de kerststal en beeldengroep. Ook de versiering daar omheen met het jaarlijkse Kerstge beuren irt de plaatselijke kerk. Acht jaar maakte zij deel uit van de Dorpsraads Veulen, waarvan vier jaar als penningmeester. Nu is zij al weer ruim acht jaar de secretaresse van de KBO en de koersbalclub. Voor al deze werkzaamheden en haar geweldige inzet yoor dit alles, wordt zij gehuldigd op 24 februari a.s. in zaal 't Veule. Vorst Teun zal tijdens deze huldiging van 't Gaolde Paert ook een oorkonde uitreiken. Wij twijfelen er niet aan of velen bekenden, en mensen met wie zij velen jaren heeft samengewerkt, haar zullen komen feliciteren met deze hoogste Dorpsonderscheiding, Fien je hebt het wel verdiend!.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1998 | | pagina 18