Hallo Welpen. Het nieuwe welpenseizoen staat weer voor de deur. We starten op vrijdag 12-09-1997 a,s. 6 Tot dan. De Welpenleiding Nationaal Fonds PRINSES BEATRIX FONDS ter bestrijding van 14 t/m 20 sept 1997 collecteweek Bouw mee aan vakantiehuizen voor icapten Den Haag-Met vakantie gaan is voor de meeste mensen heel gewoon. Naar de camping of Bali is vrijwel alleen afhankelijk van de portemonnee. Voor zeker 200.000 mensen (en hun familie) is die vrijheid niet wegge legd. zij lijden aan spierziekten en kunnen alleen leven in een aangepaste omgeving. Het Prinses Beatrix Fonds, het nationale fonds ter bestrijding van spierziekten, dat al 40 jaar bestaat, heeft voor deze mensen in de afgelo pen jaren 9 aangepaste vakantiehuizen gebouwd. Deze zijn het hele jaar bezet en daarnaast zijn er lange wachtlijsten van mensen met spierziekten, die er graag met hun familie eens een weekje tussenuit willen. "Mijn Steen" Daarom is het Prinses Beatrix Fonds in het jubileumjaar (1996) een actie gestart om het aantal vakantiehuizen drastisch uit te breiden. De stich- tingskosten van zo'n aangepast vakantiehuis bedragen f 500,000,—. Er worden 10,000 bakstenen in verwelkt. Een steen kost dus f 50,—. Met de collecteweek, die 14 sept. van start gaat, begint ook de giro actie: "Mijn steen". Iedereen, die f 50,overmaakt op giro 969 o.v.v. "Mijn steen", krijgt een certificaat thuisgestuurd, als bewijs te hebben meegebouwd aan een vakantiehuis voor mensen met spierziekten. Op dit moment zijn er 5 nieuwe vakantiehuizen in aanbouw. Er is dus veel geld nodig om dit project financieel rond te krijgen. Het andere werk Het Prinses beatrix Fonds bouwt niet alleen vakantiehuizen. Met het geld van de collecte, legaten en andere particuliere giften, wordt er jaarlijks veel individuele hulp verleend en worden 5 belangenverenigingen op het gebied van spierziekten, de ziekte van Parkinson, de ziekte van Hunting ton, multiple sclerose en spastisciteit ondersteund. Daarnaast worden jaarlijks miljoenen uitgetrokken voor wetenschappelijk onderzoek naar de diverse ziektebeelden. Om al dat werk te kunnen en blijven doen, is uw steun onontbeerlijk.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1997 | | pagina 7