"HULPAKTIE OVERSTROMING POLEN" 2 Het zal u zeker niet ontgaan zijn, de enorme schade die de over stromingen bij onze buurlanden in het oosten hebben veroorzaakt. De beelden die w|j op de televisie hebben gezien, spreken voor zich. Vele gezinnen zijn dakloos geworden. Boeren hebben hun levenswerk in enkele ogenblikken zien verdwijnenHet leed is enorm. Het watérniveau zakt eindelijk en nu is het duidelijk hoe groot de ravage werkelijk is geweest. Wij weten maar al te goed hoe deze qiensèn Zich nu voelen. Limburg is in korte tijd twee keer getroffen, maar de solidariteit onder de mensen was groot. Velen hebben een bijdrage gegeven om de ge troffenen weer op de been te helpen. Daarom roept onze bisschop, Mgr Frans Wiërtzons op ook nu dezelfde solidariteit te tonen als we we hebben gedaan toen wij met het natuurgeweld te maken kregen. U kunt uw bijdrage storten op het landelijke rampenmimmeri Giro 555, van de samenwerkende hulporganisaties. Onlangs heeft onze bisschop obk een verzoek om hulp uit Polen ont vangen. De Poolse Orde van Malta is een hulpaktie gestart voor de getroffenen in Polen. De Malta Bijstand Stichting staat garant voor de "prioritaire aankopen en de overeenkomstige verdeling van de nodige middelen die het leed kunnen verzachten" en zal te zijner tijd een uitvoerig rapport van alle uitgaven opstellen. Via rechtstreekse lijnen wil het Missiebureau van Roermond deze Poolse Orde van Malta graag helpen, maar zonder uw hulp kan zij niet veel doen. Wilt u deze aktie ondersteunen dan kunt u uw bijdrage sorten op Giro 1045000 van het Missieburo Roermond onder vermelding van "Hulpaktie Overstroming Polen". Het Missiebureau za zorgdragen, dat deze gelden zo snel mogelijk op de plaats van bestemming aan komen. J Bij voorbaar dank voor uw hulp Missieburo Roermond "Ache wat helpt het de schuld op een ander te schuiven; het onkruid van het kwaad heeft de eigenschap van alle onkruid: het zaait zichzelf. Het goede zaad vereist verzorging en arbeid en als die ontbreken gaat het verloren - en komt het onkruid vanzelf wel op.*« S. Kierkegaard V a m s 4 I

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1997 | | pagina 3