2. MISDIENAARS: za 19.00 Jan Jacobs en Jan van Osch zo 10.00 Jop Janssen en Mark Weifs Weekbeurten; Groep 2 Woensdag geen avondmis LECTOREN: za 19.00 Mevr Elly Theunis zo 10.00 Mevr Annie Reintjes LEVENSBROOD. "Ons dagelijks brood" is voor menigeen niet zo dageljjks, niet zo gewoon. Soms zal het een betekenis hebben, die groter is dan het materiële Brood roept ook eerbied op voor Gods schepping vanwege de geur, het proces van zaaien, maaien en dorsen, van molenaar tot prachtig baksel. Brood is broodnodig, en dat wordt het sterkst gevoeld door de hongerige. Vroeger (soms nóg) werd er een kruis over het brood gemaakt alvorens het werd aangesneden, een zegenend gebaar. Het paste in het geloof, dat alles van God komt. Bidden bij de maaltijd: "Geef ons heden ons dagelijks brood" betekent, dat het leven,met al wat het bevat, gegeven is, dat het geworteld is in de Gever van alle goed, dat het opgenomen is in de ene grote familie, waarvan God zich Vader noemt, die voor ons dagelijks brood zorg draagt. In Jezus heeft het brood een nieuwe werkelijkheid gekregen. Hij is het Brood, door God gegeven, aan ons geschonken. Hij' is het Brood, dat leven geeft, in overvloed, en zelf het leven is: Brood des Levens, Levensbrood. Hij wil ons bevrijden van angst en dood, en liefde en leven aanbieden. Mogen wij gaandeweg ervaren, dat Hij in ons leven het levende Brood is, broodnodig. Zaterdag 9 aug. 19.09 uur zingen we in uniform b.g.v, het 40 jarig huwelijk van Bert en Neileke Reintjes - Hesen. i

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1997 | | pagina 3