2. GEDOOPT: Shirley Claessens, Janslust 8, Heide MEDEDELING: Van 14 t/m 31 juli is er door de week geen avondmis De weekend-diensten gaan gewoon door. In de maand augustus is er op woensdagen geen avondmis Het kan voorkomen dat er in de vakantie-periode niet altijd misdienaars aanwezig zijn. Wij vragen daar begrip voor Bij afwezigheid van de pastoor kan men vuur dringende aangelegenheden altijd kontakt opnemen met Mevrouw Anny Reintjes, Bershof 18, telefoon: 58 22 21. TEGENDRAADS. In je eigen vertrouwde omgeving, daar moet je toch alles kunnen zeggen Immers, hier leven de mensen die je kent, je familie, vrienden en bekenden. Maar als je in je omgeving eens onverbloemd zegt wat er aan ons en onze samenleving niet duegt, wat dan Zijn we dan niet bang om aan de kant gezet te worden Tegen de draad in durven gaan vereist profetische woorden, woorden die de waarheid raken. Als we zulke woorden op de ander willen overbrengen, ervaren we dikwijls dat dit moeilijk is. We beseffen, dat de ander soms niet luistert, niet wil luisteren, niet kan luisteren. We worden bevangen door een verlammend onvermogen. En dat alles in je eigen vertrouwde omgeving Toen Jezus in zijn vaderstad Nazaret sprak, werd er nauwelijks naar Hem geluisterd. "Een profeet wordt overal geëerd behalve in zijn eigen stad, bij zijn verwanten en in zijn eigen kring." Vanuit deze ervaring van onvermogen leerde Jezus ons, dat je niet bij de pakken neer moet zitten: zijn Geest zal ons altijd bijstaan als tegemoetkoming aan ons onvermogen om verder te gaan. Maar we moeten wel zelf om die Geest vragen Laten we met deze moedgevende gedachte in Zijn voetspoor treden en tegen de draad in durven gaan, daar waar dit in het licht van het evangelie nodig is. We möetai durven uitkomen voor wat waar is, goed en edel, blijven zeggen en doen waarvan we overtuigd zjjn, dat het bij kan dragen aan een betere wereld, in onze eigen omgeving en daar buiten

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1997 | | pagina 3