VERBONDENHEID. 3* Een van de centrale thema's iïi Jezusf verkondiging is: verbondenheid. Verbondenheid met Hemzelf. Verbondenheid met de Vader, Verbondenheid met mensen. Hij maakt ons dat o.a* duidelijk aan de hand van het - voor onze streken - wat minder bekende beeld van de wijnbouwer, de wijnstok en de ranken/'Mijn Vader',' zegt Jezus, "is de wijnbouwer, die zorg draagt voor de wijngaard. Ik hen de wijnstok, en jullie, die met Mij verbonden zijn, zijn de ranken/ Op deze manier-drukt Hij ons op het hart; zorg ervoor, dat je met Mij verbonden blijft. Wat betekent dat Het betekent ten eerste, dat we Zijn woorden ter harte nemen, echt in ons opnemen, en ons leven voortdurend toetsen aan Zijn woorden. Met Hem verbonden blijven is dus: ons door Hem laten gezeggen Een tweede weg om met Hem verbonden te blijven is het gebed. Jezus zelf is ons hierin voorgegaan. Geregeld lezen we in de evangelieen over Hem, dat Hij zich in de eenzaamheid terugtrekt om te bidden tot de Vader. Zo komt Hij biddenderwijs met zichzelf in het reine. Met Jezus verbonden blijven betekent geregeld met Hem in gesprek gaan, tijd vrijmaken voor bezinning en gebed. Een derde wijze waarop onze verbondenheid met Hem kan blijken, is dat we goede vrucht dragen. En wat dat betekent zegt de evangelist Johannes kort en goed waar hij schrijft: "We moeten niet liefhebben met woorden en leuzen, maar met concrete daden. Aanstaande zaterdag 3 mei ontvangen 21 kinderen het Sacrament van het Vormsel en op Hemelvaartsdag 8 mei vieren 31 kinderen hun Eerste Communie. Ik houd mijn hart weieens vast voor de toekomst, de geloofstoekorast van al die kinderen. Dat ligt niet aan die kinderen, maar aan ons, groteren, die niet aanstekelijk genoeg geloven. En het hangt vooral af van hun ouders. In dat beeld van de Wijnbouwer, de Wijnstok en de ranken zit een goed actieprogramma voor geloofsopvoeding: vertellen over Jezus en over wat Hij gedaan en gezegd heeft, en het zelf echt ter hart nemen. Kinderen leren bidden door het zelf eerbiedig te doen, thuis en samen met andere gelovigen in de -kerk. En tenslotte: je geloof niet bij woorden en leuzen laten, maar het ook laten zien in je levenshouding. Als kinderen ouders hebben, die deze dingen doen, dan kan het niet anders of de vonk van het geloof moet overslaan, en kan het worden tot een vuur, dat het leven warm maakt. Zolang er goede vruchten zijn in een mensenleven, zolang is er verbondenheid met de ware Wijnstok, Jezus Christus. Laten we er mee voor zorgen, dat de vormelingen en de communiecantjes ver bonden blijven met deze Jezus van Nazaret,. de Weg, de Waarheid en het Leven,

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1997 | | pagina 4