TENNISVERENIGING L.V.H. 8 JEUGDLEDEN Als jullie nog mee willen doen aan het Lente-toemooi op vrijdag 9 mei in Ysselsteyn en/of Oostrum dan moeten jullie je meteen opgeven. Sluitingstijd is morgen (donderdag) om 16.30 uur. De kosten zijn f 2,50 p.p. In de week van 27 t/m 3 mei 1997 houdt het Nationaal Fonds Kinder hulp de jaarlijkse collecte. Ongeveer dertigduizend vrijwilligers gaan dan met de collectebus op pad voor kinderen in Nederland met minder kansen. 'Als je als kind in Nederland kunt opgroeien, heb je het niet slecht getroffen'. Dat is één van de conclusies van het onderzoek 'Opvoeden in Nederland'. Veel aanstaande ouders-zo blijkt uit het onderzoek- begin nen goed voorbereid en vol enthousiasme aan het stichten van een gezin. Gaandeweg ondervindt echter een kwart van de gezinnen moeilijkheden bij de opvoeding. Ongeveer 140.000 kinderen in Nederland (1 op de 20) krijgen daardoor te maken met jeugdhulpverlening. In toenemende mate spelen daarbij kwesties als verwaarlozing, mishandeling of incest een rol. De directe hulp en de opvang van deze kinderen is goed geregeld. Maar voor dingen die echt kleur aan hun bestaan geven, en die voor de meeste kinderen heel normaal zijn, is vaak geen geld. Gelukkig springt Kinder hulp by. Al bijna 40 jaar. In 1996 heeft Kinderhulp in d eprovincie Limburg f 92.711,— bijgedra gen voor individuele kinderen in tehuizen en pleeggezinnen. Dat is bijna net zoveel als in 1995. Voor karnpeerweken, een fietsje, het lidmaatschap van een sportclub, de inrichting van een kamer en nog vele andere leuke en noodzakelijke dingen. Het Jeugddorp Bethanië in Hom bijvoorbeeld kreeg f 11.519,voor de aanschaf van vier buitenspeéltoestellen. De widdonck in Heibloem, onderdeel van de Frentrop Stichting, ontving f 15.096,voor diverse vakantie-activiteiten. De Stichting Jeugdhuip Maastricht ontving f 6.500,als bijdrage in de kampkosten voor 26 jongeren. Stichting Jeugdhuip De Spil in Venlo kon met een bijdrage van f 4.000,met 16 jongeren op kamp. Met gelden die in de collecteweek worden opgehaald, kan Kinderhulp het geluk van heel veel kinderen in Nederland 'n handje helpen. Voor informatie of klachten: Lies van Bavel, Albionstraat 9, 5809 AB Leunen tel. 582193. eNlGING NATIONAAL FONDS KINDËRHi/lP indeifiufv

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1997 | | pagina 9