3. Aktie en Ontmoeting Oosterse Kerken "Oosterse kerken..., wat moeten wij daarmee Oosterse kerken vormen inderdaad een niet alledaags onderdeel van oecumene, maar wel een belangrijk onderdeel. Orthodox (meestal) of katholiek (soms, en met Rome geünieerd), in het Midden-Oosten, onder de Palestijnen, en in Oost-Europa... en dichter bij huis. Denk maar aan gebieden met enorme problemen: ex-Joegoslavië, Rusland, Armenië, Roemenië, Oekraïne. Problemen van vrede vaak, ook tussen geloofsgemeenschappen. De kerken hebben daar invloed. In ex-Joegoslavië had de oecumene, vooral die tussen orthodox en katholiek, te weinig wortel geschoten. Dat heeft kwalijke gevolgen gehad. Dat moet voor de toekomst anders. Betere oecumene. Oecumene is vredeswerk. Oosterse christenen komen we ook tegen in Nederland, onder de vluchtelingen en anderen, mensen aan de rand soms.Bosniërs, Somaliërs, Georgiërs, Armeniërs, Gekrainers, Russen en anderen. Aktie en Ontmoeting Oosterse Kerken vraagt al 70 jaar aandacht voor de oecumene met de orthodoxe kerken. Dit alles is harder nodig dan ooit. Maar het moet wel doorgang kunnen blijven vinden. En steun blijven vinden vanuit onze eigen rooms-katholieke geloofsgemeenschap. Helpt u daarbij Door inhoudelijke aandacht aan oosterse christenen te geven, maar ook financiële steun. Om dit oecumenisch werk voort te kunnen zetten. En ook om oecumenische projecten in oosterse kerken te kunnen steunen. Zij hebben ons ook nodig... Zij. die financiële steun willen geven voor de Oosterse Kerken kunnen dit doen op girorekening 10.87.628 t.n.v. Aktie en Ontmoeting Oosterse Kerken, Dr. Nuyensstraat 4, 5014 RL Tilburg. Hartelijk dank voor uw aandacht en uw medewerking, Johan Meijer CSsR, directeur AOK OECUMENE is: de inzet om de christelijke kerken dichter bij elkaar te krijgen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1997 | | pagina 4