2 MISDIENAARS? za 19„00 Joep Jermeskens en Dennis van den Heuvel zo 10,00 Inge Smits en Sanneke van den Oetelaar Weekbeurten? Groep 1, Woensdag geen avondmis, LECTOREN: za 19,00 Mevr Annie Heintjes zo 10,00 Dhr Jan Reintjes OVERLEDEN: Op 11 februari 1997 overleed in dé leeftijd van 67 jaar Army Willerassen-yan Staveren, Bpodenstraat 2 Na een plechtige Uitvaartdienst in onze parochie kerk op 14 februari 1997 legden wij haar te rusten op ons R„K. Kerkhof in Leunen, VASTEN. Telkens als deze tijd begint, komen er allerlei verhalen los over vroeger. Minder eten, het snoeptrommeltje van de kinderen, op de vrijdagen geen vlees eten, niet gaan dansen, enz, De nadruk, lag, sterk op wat je niet mocht doen, Al die regels werden later door de Kerk afgeschaft. Daarmee heeft de Kerk echter nooit de vasten als tijd van bezinning, omkeer, bekering opgeheven.. Uiteindelijk ging het erom in de voorbereiding op het Paasfeest jezelf nieuw leven in te blazen. Eens even stilstaan bij je manier van leven. Niet zelden wordt je leven beheerst door allerlei vanzelfspreker heden. Je wordt dan als het ware geleefd. Je doet dit of dat, omdat iedereen dat doet? je vindt dat het zo is, omdat iedereen dat vindt? 5s avonds kijk je televisie en als je ergens heen moet, ga je met de auto. Correcties in je leefpatroon durven aanbrengen, wat bewuster met je leven bezig zijn, je aandacht ook naar anderen laten uitgaan3 v/at meer bewuster en uitdrukkelijker bezig zijn met je geloven.... allemaal mogelijkheden om tot nieuw leven te komen. Vasten is niet iets negatiefs» Het is een uitnodiging om eens van levensritme, te veranderen, om weer eens mensen te ontmoeten en geen televisiebeelden, om minder aan jezelf te denken en de ander belangrijker te vinder om meer te geyen dan te krijgen om over de horizon van dit:, leven heen te kijken en misschien stilaan te ervaren hoe iets alleen kan groeien in de stilte» Als we er goed mee omgaan,zal vasten ons leven verrijken»

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1997 | | pagina 3