GEEF MIJ EEN NIEUWE SNOET Ik had zo graag een nieuwe snoet gekregen, want met het oude heb ik altijd zo'n last. 't Is al zo dikwijls tegen muren aangelopen. Als je goed kijkt, dan zie je hier nog wel een barst Ik had zo graag een nieuw hoofdje gekregen, een nieuw gezicht zou me echt wel niet misstaan. Mijn oude hoofd heb ik al zoveel verloren: als iets te moeilijk wordt, dan hangt het als een zak Toe, geef mij een paar nieuwe ogen, zodat ik niets roeer uit het oog verlies. En leg ook wat kleuren in mijn ogen, want tegenwoordig zie ik alles toch zo grijs. Terwijl Je toch bezig bent,geef mij een nieuwe neus, een nieuwe neus zou mij verdorie niet misstaan. Mijn oude neus heb ik overal ingestoken, mijn oude neus heb ik steeds voorbij gepraat. Dus, als Jij een wonder kan doen, geef mij dan maar een nieuw fatsoen Een nieuwe tong kan ik ook gebruiken, want met de oude is er heus iets aan de hand, ze is zo scherp, zo lang en soms zo smerig, en het gebeurt ook wel eens dat ze dubbel praat. Een nieuwe mond kan ik best gebruiken, zo'n mond die nog zingen kan en fluiten. Die op zijn tijd zijn mondje houdt als het moet, als er iets te zeggen valt, dat die dat ook doet Ik zou zo graag eens willen slapen op twee oren, Jongens, jongens, dat wordt knap Want mijn oude hebben zorgen, zoveel zorgen, en wat ze horen klinkt zo droevig en slap. En mijn tanden zjjn zo goed als gans versleten, ik heb er te dikwijls op gebeten. Ik heb ze te vaak laten horen, laten zien, een nieuw gebit zou fantastisch welkom zijn Dos, als Jij een wonder doet, geef mg maar een nieuwe snoet Alaaf

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1997 | | pagina 3