3 UIT DE "ADVENTSBRIEF" van onze bisschop Mgr Frans Wiertz. U kent het allen, het is een alledaagse ervaring voor ieder van ons: wachten. We moeten wachten in de winkel, op de bus of taxi, op een telefoontje over de geboorte van een kind of de uitslag van het onderzoek. Wachten kan vreugdevol zijn, maar ook vol angstige spanning. Het kan ons onrustig maken of ons hart sneller doen kloppen van verwachting. Wachten is moeilijk. Het uitzien naar het verlangde duurt soms lang. In onze tijd met zijn instant-bevrediging van veel verlangens met slogans als: "koop nu, betaal later", worden veel mensen aangezet tot snelle beslissingen en hoge schulden. Natuurlijke ritmes van licht en donker, van seizoenen en tijden worden door de techniek versneld of afgebroken. Enerzijds is dat een geluk. We kunnen ingrijpen in levensbedreigende situaties. We zijn niet meer zo afhankelijk van de grillen van de natuur. Maar anderzijds verliezen we het contact met deze heilzame ritmes en de bijbehorende spanningen en ontspanningen. De mens heeft vaak het gevoel te worden opgejaagd, ja overspannen te worden. Er wordt veel van hem of haar verwachtsoms te veelMensen moeten aan eikaars verwachtingspatronen beantwoorden. Vaak neemt of krijgt men de tijd niet meer om te wachten. Als gevolg daarvan kan men echter ook niet groeien in ontvankelijkheid en rijpheid, om het verwachte - als het komt - ten volle te waarderen en te genieten. Te snel en onvoldoende voorbereid nemen of krijgen, kan immers geen volle tevredenheid bieden en werkt verwendheid en verveling in de hand. In deze adventstijd mogen we wellicht weer leren wachten, We willen de spanning uithouden die Jezus'komst in ons oproept. We mogen volop de tijd nemen onze verlangens naar de Heer te laten volgroeien, door gebed, door geestelijke lezing, door meditatie, door momenten van stilte, van bezinning op ons christen-zijn en de taak die wij hebben in deze wereld. Hoe aantrekkelijk is Jezus voor ons Wie is Jezus voor u Wie verwacht u met Kerstmis Bezinnen we ons op de mogelijkheden om bij anderen interesse,, belangstelling en verwachtingen te scheppen voor Jezus als antwoord op vele persoonlijke vragen. Hoewel het uiterlijk mis schien nog niet erop lijkt, dat onze medemensen "op Christus zitten te wachten", weet u allen hoeveel nood er is aan liefde, aandacht, geborgenheid, genezing en innerlijke vrede en zingeving. Is dat geen verlangen naar Christus, die "de vrede,,ja de weg, de waarheid en het leven" zelf is

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1996 | | pagina 4