2. Dat wat zelfs bij Jezus zo. H(j huilde omdat zijn vriend Lazararus gestorven was. En over Zijn eigen aanstaande dood zei H|j: "Gy zult wenen en weeklagen". Terwijl Hij toch ook duidelyk had gezegd: "Ik ga heen naar de Vader". Ook by Hem was het dus veel paars met een beetje wit'. Een kind zei heel verdrietig na de dood van zijn vader: "Blijft pappa nu mijn hele leven dood En een weduwe zei: "Sinds mijn man dood is, spreek ik God nooit meer". En een man die alleen was achtergebleven zei: "Ik wil best geloven, dat myn vrouw nu gelukkig is, maar begrijpen kan ik het niet, want zij was nooit gelukkig als ik verdriet had; en ik heb verdriet omdat zij niet meer by me is". Het is dus allemaal veel paars met een beetje wit. Wat hebben we in onze Nederlandse taal een groot stuk geloof al we van een dode zeggen: hij is overleden, d,w.z. hy is over het lUden heen; aan de andere kant gekomen, waar geen ïyden meer is; waar de Heer, die het verdriet niet ontkent, de tranen wegwist uit onze ogen. Hy zegt: "Gij zijt nu wel bedroefd, maar wanneer Ik u zal terugzien, zal uw hart zich verheugen en die vreugde zal niemand u kunnen ontnemen." En in de geloofsbelijdenis zeggen we: ik geloof in de gemeenschap van de heiligen; ik geloof in de verrijzenis van het lichaam, en het eeuwig leven. En dan mag er gerust plaats zijn voor verdriet. En laat niemand ons dat verdriet ontnemen, want tenslotte is het verdriet de brug, die ons met de overledene verbindt. Als we dat verdriet maar niet gaan koesteren. Wij mogen verdriet hebben, maar het verdriet raag ons niet hebben. Het verdriet mag geen bezit van ons nemen. Wij mogen best verdriet hebben, als het wit uiteindelijk maar de overhand krijgt Laat ons proberen om zo Allerheiligen-Allerzielen te vieren. Paul Chapel 0 Heer, U kent mijn stil en groot verdriet. fk Zal moeten huilen, maar ik wil het niet. Tk Doe groot, maar ik weet dat U mijn kleinheid ziet. 'k Zou willen bidden, maar ik kan het niet. Wat mij nog rest is hoop, maar ook toch wel vertrouwen, Dat U myn stil verdriet als "bidden" wilt beschouwen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1996 | | pagina 4