FESTIVAL RELIGIEUZE MUZIEK Voor de elfde achtereenvolgende maal zal van zaterdag 21 september tot en met zondag 6 oktober het Festival Reflgieuze Muziek plaatsvinden in de gemeenten Venlo en Tegelen. Na de feestelijke, bruisende tweede lustrum viering in 1995 met veel muzikale hoogtepunten, is er ook dit Jaar weer getracht een minstens zo boeiend en aansprekend programma te kunnen presenteren. Van ganser harte hoopt het Festival-bestuur dat ook nu weer vele muziekliefhebbers de weg weten te vinden naar de diverse kerken en de schouwburg, om te kunnen genieten van de reigieuze muziek in al haar schakeringen! Programma Zaterdag 21 sept - Aki Weishoés/St Martinuskerk Venlo -10.00 u. Sing In door leden van diverse koren. Diverse partij-repetities en grootkoor-repetities, gevolgd door een afsluitende viering. Opgave: tel. 077-3541305. Zondag 22 sept - St Josephkerk (Maagdenberg) Venlo -10.00 u. Eucharistieviering m.m.v. de Schola Cantorum van het Ward-lnstituut en het Kirchenchor Caecilia St Josaf (Düsseldorf). Naast de vaste Gregoriaanse gezangen is de "Messe Brève no.7 in C" van Charles Gou nod te beluisteren. Dinsdag 24 september - Dominicanenkerk Venlo - 20.00 u. Concert door het Venloos Vocaal Ensemble, solisten en instrumentaal ensemble. Uitgevoerd wordt o.a. deMissa Festh/a' van Marius Monni kendam. Vrijdag 27 september - De Maaspoort Venlo - 20.00 u. Concert door het St Franciscuskoor (Venlo), het Venloos Gemengd Koor en het Limburgs Symphonie Orkest. Werken van Bononcinl, Schubert en de "Messa di Gloria' van Giacomo Pucdni. Zaterdag 28 september - Aula Muziekschool Venlo -14.00 u. Instapconcert door vocalisten, instrumentalisten en het jeugdorkest. Te beluisteren zijn o.a. de "Vier Jaargetijden" van Antonio Vivaldi. Zondag 29 september - St Martinuskerk Tegelen -10.30 u. Eucharistieviering m.m.v. de Schola Cantorum der Kathedrale Basi liek van St Jan ('s-Hertogenbosch). Uitgevoerd wordt de "Missa Quam Pulchra est" van Noél Bauldeweyn. Zondag 29 september - Benedenkerk Steyl -16.30 u. Concert door het Kamerkoor Cantate (Venlo), het Rubio Strijkkwartet (B) en de alt Lieve Janssen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1996 | | pagina 5