2 MISDIENAARS: za 19.00 Inge Smits en Sanneke van den Oetelaar zo 10.00 Hgm Ineke Voermans en Jeanne Theunis 11.15 Jop Janssen en Geert van Gorp Woensdag is er geen avondmis LECTOREN: za 19.00 Dhr Jan Jenniskens zo 10.00 Dhr Jan Reintjes 11.15 Mevr Elly Theunis GEDOOPT: Bonnie van Dijck, van Berlostraat 5 Yvette Reintjes, Vullingsstraat 22 HUWELIJKSAFKFrank van Meijel uit onze parochie en Lisette Theofilaktides uit Venray (3e roep) MEDEDELING: Bij afwezigheid van de pastoor kan men voor dringende aangelegenheden kontakt opnemen met de secretaris van ons Kerkbestuur, Dhr Jan JenniskensBlankenberg 9, Tel.: 581914. GODSDIENST - MENSENDIENST De wereld van God en de wereld van de mensen waren lange tijd gescheiden werelden. In de wereld van God was alles mooi,in evenwicht en paradijslijk. In de wereld van de mensen was er altijd wel wat: nu eens oorlog, dan weer hongersnood, de ene keer te droog, de andere keer net een natte moesson. Twee werelden, die recht tegenover elkaar stonden. Twee werelden.ook, die schijnbaar niets met elkaar van doen hadden. Wat in de ene wereld gebeurde, stond los van gebeurtenissen in de andere. Zo kon het gebeuren, dat de boodschap van de zondag geen inwerking had op het leven op maandag. De gevouwen hand van de zondag kwam op maandag ongenadig hard aan. Totdat de vraag gesteld werd: waarom is God eigenlijk mens geworden in Jezus Toen begon het langzaam door te dringen, dat je niet van God kunt houden, die je niet ziet, als je niet houdt van mensen, die je wel zielt. Een dienst bewijzen aan de mensen, goed zijn voor een ander, dat is een dienst bewijzen aan God. God dienen, dat is de mens dienen. De wereld van God is geen andere dan de wereld van de mens. Omgekeerd is dit niet altijd het geval: de wereld van de mens is niet altijd de wereld van God. In de mate, dat wij in onze wereld er zijn voor elkaar, in diezelfde mate is God aanwezig onder ons: één wereld of geen wereld

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1996 | | pagina 3