OPEN DEUR 3 Als we de zomer tegemoet gaan, breekt een tijd aan waarin we deuren en ramen open zetten. En als het weer plotseling omslaat, dan is er de beschutting van het het huis: deuren en ramen dicht, veilig binnen. Ts dat altijd zo Voor iedereen Er zijn mensen voor wie er geen huis is, die dakloos, thuisloos rond zwerven, soms ook uit eigen keuze. Anderen daarentegen zitten opgesloten in zichzelf, zij willen zich niet uiten; maar ook dit brengt geen geluk. Jezus zegt: "Ik ben de deur", een open deur voor ieder die in beweging wil komen, voor ieder die gelooft, dat er meer is dan zijn eigen leventje. "Ik ben de deur." Een open deur tussen binnen en buiten, tussen een ruimte waarin je je veilig voelt en de ruimte waarin je je kunt ontplooien, waarin je kunt werken en opbouwen. Jezus helpt mensen om hun plaats, om de goede ruimte te vinden; daartoe roept Hy ons allemaal en spoort ons aan te werken in Gods schepping. Sommige geloven roept Hy om als priester Christus, de Goede Herder, present te stellen, in de kerkgemeenschap. Anderen roept Hij om als diaken Christus, de Dienaar, present te stellen. Weer anderen worden geroepen om als religieus heel hun leven aan God te wijden. Ook worden gelovigen geroepen om de priesters en diakens behulpzaam te zijn bij de opbouw van de geloofsgemeenschap, b.v. als katechist of parochie-assistent Er zijn dus velerlei vormen van "geestelijke roeping". Voor het leven van de kerk zijn die "geestelijke roepingen" van groot belang. De priesters, diakens, religieuzen en andere gelovigen met een geestelijke roeping maken immers de zorg van de Goede Herder voor Zijn Kerk zichtbaar, hoorbaar en tastbaar. Z\j zijn a.h.w. Zijn staf, Zijn stem. Zijn hand en Zijn hart. Zonder hun edelmoedige inzet zou de Kerk niet kunnen leven. Bidden wij, dat de Heer van de oogst ook in onze dagen arbeiders zal sturen om te oogsten. De Kerk van nu heeft dringend behoefte aan mensen, mannen en vrouwen, die zich op een bijzondere wijze geroepen voelen om mee te werken aan de opbouw van onze geloofsgemeenschappen. TH KOOP: vele soorten FUCHSIA'S en bloeiende KUIPPLANTEN Geopend vanaf 26 april elke werkdag tussen 10.00 en 18.00 uur. J.lleesen Horsterweg 11, Leunen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1996 | | pagina 4