3. PALMZONDAG. "Jezus, mijn Heer, ik heb een palmtak mee naar huis genomen, Het is maar een schamel takje in vergelijking met de weelderige palmen, waarmee de mensen bij Uw intocht in Jeruzalem U toewuifden. Maar mijn kleine takje zegt genoeg over U, Jezus, en over mezelf, en over de bescheiden lof, die ik U toezwaai. Ik bewaar mijn palmtakje als herinnering aan U; als ik het in mijn hand neem, denk ik aan Uw zachtmoedigheid. Toen U op dat ezeltje Jeruzalem binnenreed, toen sloeg U maar een pover figuur. Er zal gemeesmuild zijn. Dat koningschap van U stelde niet veel voor. Mijn takje is uit het goede hout gesneden. Palmhout is hard, koppig als een ezeltje; er zijn verslytbare rozenkransen van gemaakt. Het verbaast me wel hoe onverstoorbaar zachtmoedig U was, konsekwent tot en met de kruisdood. Uit welk hout bent Uzelf gesneden, dat U dit aankon Op U breekt alle geweld van de wereld stuk. De dood loopt zich dood op Uw zachtmoedigheid. Mijn palmtakje is maar een afgebroken twygje. Over een paar weken is het zelf vergeeld en verdroogd. Toch bewaar ik het: onmachtig teken van onverzettelijke zachtmoedigheid, een hosanna voor U, een kyrie eleison van mij." GEVONDEN: in Gemeenschapshuis "de Brink" een armbandje. Terug te verkrijgen bij Lam Classens, Loenerveld 6, tel. 587016 L.V.B. LEUNEN Op maandag 1 april (geen grap) is de laatste kienavond van het 'voorseisoen'. We zorgen weer voor leuke prijzen en hopen veel leden te begroeten in 'de Brink', aanvang 20.00 uur.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1996 | | pagina 4