Vastenavond 1996 8 Als u dit bericht in de Ruuper leest is het binnenkort alweer vastenavond en dan staan ook in Leunen, weer veel activiteiten te gebeuren, na veel voorbereidend werk van diverse commissies. Samen met Prins Geert I en Tom II gaan we veel plezier maken en de optocht in ons Knollenland zal daar zeker aan mee helpen. De optocht wordt opgesteld in de St.Catharinastraat tussen de Gussenstraat en de Boodenstraat en we gaan verder met opstellen in de St.Apoloniastraat voor zover we die nodig hebben. De mensen die menen dat ze persé met de auto naar de Steeg moeten of verder, of naar de Albionstraat vanaf de Steegse Peelweg, kunnen dan via de boodenstraat en Vullingsstraat naar hun bestemming. Dan is het echt niet meer nodig om na 13.30 uur door de opstelstraat te rijden. Waarom kan men dat nog steeds niet begrijpen? Het opstellen begint op zondag 18 februari om 13.30uur en om 14.11 uur is iedereen met alles klaar dan vertrekken we. Het moet niet nodig zijn om de kinderen te laten staan kouklerimen in de straat. We gaan richting Steegse peelweg en draaien af de Vullingsstraat in en de optocht trekt verder door de Boodenstraat naar de StCatharinastraat daar links af en vervolgens gaan we door de Gussenstraat en op de Albionstraat weer rechts. Bij het transformaat gaan we rechts de St.Catharinastraat in om verder te gaan via de St. Apolloniastraat en 't Kapellerpad naar het plein bij het Knollenhuüs, waar de optocht wordt ontbon den. Aan de mensen die langs deze route wonen, vraagt de optochtcommissie vriende lijk maar dringend om geen wagens in de route te parkeren tussen 13.30 en 15.30 uur.Dat is veel veiliger want een deuk of kras heb je zomaar te pakken en 'n ongeluk is gauw gebeurd. Laat uw plezier niet bederven door teveel alcohol. Dat mag in de optocht niet gebruikt worden onderweg. Maak veel schik en lol maar hou het verstand in de bol. De leiders van wagens en groepen dienen het deelnemersforraulier en het nummerplaatje af te halen bij huisnummer 13 in de St.Catharinastraat by de optochtcommissie vanaf 13.30 uur en niet bij de familie die daar woont. De volgorde van de optocht hangt zaterdqag na de middag op veel plaatsen in Leunen te lezen, achterwinkelruiten en tegen bomen. Het bekend maken van de prijzen is na de optocht bij P.Martens in de zaal. Huis-en gevelversieringen zien er leuk uit en vrolijkt de route welke we volgen met de optocht zeer op. Kom allemaal op tijd dan kunnen we ook op lijd beginnen, dan zijn we ook op tijd klaar, want de prins heeft het nog erg druk. In een hoekje van cafe Martens naast de deur aan de Albionstraat kunt u de optochtsherinneringen in ontvangst nemen tegen inlevering van het deelnemers formulier en het nummerplaatje. Het nummerplaatje dient tijdens de optocht zichtbaar meegevoerd te worden. Dus geen auto's in de route, geen alcohol tijdens de optocht, dat mag perse niet, als het even kan huisversieringen, op tijd komen en niet vergeten veel schik en goed weer wenst u de optochtcommissie.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1996 | | pagina 9