Programma Muziekfeesten 1995 Tevens viering 75 jarig Bestaansfeest Harmonie St. Catharina Leunen-Veulen-Heide Leunen wacht nog spetterend optreden van Moravanka Na een bijzonder fraai eerste weekend zal het komende weekend de afsluiting plaats vinden van de muziekfeesten in Leunen. OEF: Voor de inzet van het tweede weekend zorgt op Vrijdag 29 september de formatie OEF. De letters staan voor Oploos Eerst Filharmonisch.. Dé band die momen teel uit elf leden bestaat is eigenlijk onstaan uit een uit de hand gelopen carnavals optreden in Oploo. Sinds die tijd heeft men echter een flinke gedaanteverwisseling ondergaan. Het overgrote gedeelte van het repertoire bestaat uit covers van o.a. de Veul poepers, de Janse Bagge band, The Pogues en The Nits. Ook schrikt OEF niet terug om nummers van Boudewijn de Groot, Heiman van Veen, Raymond van het Groene Woud en Rowwen Hèze in een eigentijds jasje te gieten. Het wordt feestend swingen en swingend feesten met Oploos Eerste Filharmonisch. Aanvang 20.30 uur Entree: ƒ7,50 Moravanka: Op Zaterdag 30 september verzorgd de plaatselijke blaaskapel "Die Fröhlichen Rübensammlef' het voorprogramma voor het tsjechische orkest "Moravanka". In het Tsjechisch betekent Moravanka: Meisje uit Moravië. Uit het hele land zullen die dag mensen naar Leunen komen voor wat voor de kenners meesterwerk in de blaasmuziek is. De blaaskapel o.l.v. Jan Slabak, zal een prachtig concert neerzet ten met gevarieerde volksmuziek uit Tsjechië. Slabak is de oprichter, dirigent en solist van dc groep die de mooste instrumentale blaasmuziek uit Moravië brengt. Van de groep zijn inmiddels diverse LP's verschenen die boven alle verwachtingen zijn uitver kocht. Moravanka heeft al drie gouden platen ontvangen voor telkens 1.000.000 ver kochte LP's. In 1975 ontving het orkest het gouden schild van "Edition Panton Praha" voor de nieuwe vertolking van volksmuziek. In 1980 ontving het ensemble de gouden sleutel van de Amerikaan-se stad Cleveland. In de prachtig versierde feesttent aan de Steegse Peelweg in Leunen, die afgelopen weekend ook het toneel voor een bijzondere sfeer was zal Moravanka de mooiste instrumantalc blaasmuziek uit Moravië ten gehore brengen. Aanvang 19.00 uur Entree: 15,-. Federatief Muziektournooi: De laatste dag van de feesten staan in het teken van het federatieve muziektournooi en staan onder auspiciën van de Federatie van Muziek gezelschappen in de Gemeente Venray. Na de opening om 11.00 uur door de voorzitter, Mevrouw H. Poels-Peters zullen alle korpsen uit de Gemeente Venray naast een inspeelwerk een muziekwerk uitvoeren dat door de jury zal worden beoordeeld. Verder zal een 2e, vooral publieksvriendelijk muziekwerk in het lichte genie worden uitgevoerd. Na ieder dagdeel worden de resultaten bekend gemaakt. Om ca. 21.00 uur zal het tournooi worden afgesloten hetgeen tevens de sluiting van de muziekfeesten zal betekenen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1995 | | pagina 20