10 Aan alle inwoners van Leunen. In de afgelopen dorsraadvergadering van 18 september jlis er uitgebreid gediscussieerd over de straatvoorzieningen (lees glasbakken) in Leunen. De volgende twee opties werden door de gemeente op tafel gelegd: 1. Huidige situaties blijven gehandhaafd, inhoudende 1 glasbak op de Vullingsstraat en 1 glasbak bij de Vicarieweg; 2. Er wordt gekozen voor één centrale lokatie in Leunen, inhoudende 1 glasbak voor wit glas.'l glasbak voor gekleurd glas, 1 bak voor textiel en 1 bak voor blik. Tijdens de discussie werd duidelijk, dat er nu en zeker in de toekomst, steeds meer gescheiden afval ingezameld wordt. Dat de huidige lokaties zeker niet uitgebreid kunnen worden en dat wellicht over een aantal jaren de burgers per kilo afval moeten gaan betalen. Dus alles wat op dat moment in een gescheiden centrale lokatie komt weegt alvast niet mee. Verder was er zowel vanuit de lokatie Vullingsstraat en de lokatie Vicarieweg voldoende draagvlak aanwezig om een juiste keuze uit de bovengenoemde opties te maken. Er is op deze avond besloten om voor Leunen te kiezen voor één centrale lokatie voor het gescheiden inzamelen van afval in Leunen. Nu moet er alleen nog beslist worden waar deze centrale lokatie komt. De gemeente heeft natuurlijk een voorkeur, maar wellicht de inwoners van Leunen ook. Daarom is er afgesproken met de gemeente dat in de aanstaande oktobervergadering van de dorspraad hierop teruggekomen wordt. Ook voor U is dit van belang, denk over een verantwoorde lokatie mee. De volgende lokaties kunnen eventueel in aanmerking komen (en wellicht weet U er ook nog enkele): a. Op het dorpsplein, tussen de bomen, tegen de speelplaats van de Schakel; b. Op het dorpsplein, tegen de heg aan; c. Tegenover de kerk, in het groen bij Basisschool De Meent; d. Bij onze bakker, nabij de telefooncel, brievenbus en Info-bord; e. En wellicht nog ergens anders Zo zie je maar weer, mogelijkheden genoeg, wellicht niet tot ieders tevredenheid. Daarom denk na over een juiste lokatie keuze en kom daarover praten op de aanstaande oktobervergadering van de dorpsraad Leunen. De secretaris Guus Reintjes

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1995 | | pagina 11