3. VASTENAKTIE - NEDERLAND M ZIJ VERDIENT BETER f Vrouwen zijn de draagsters van ontwikkelingZij zijn de spil f van gemeenschappen, zonder haar zouden veel zaken in de soep lopen. Vrouwen nemen twee derde deel van alle arbeiddie in de wereld wordt verricht, voor haar rekening.. Toch plukken ze daar niet de vruchten van: vrouwen verdienen minder dan mannen, ze hebben minder rechten en zitten doorgaans in de lagere regionen van de arbeids organisaties. Bovendien hebben ze meestal een dubbele dagtaak. Naast het werk dient er immers ook nog gezorgd te worden voor kinderen, echtgenoot en huishouden. Het lijkt allemaal zo vanzelfsprekend, maar is het dat ook Nee Wereldwijd voeren vrouwen actie om de bestaande stereotypen te doorbreken, om betere arbeidsvoorwaarden voor vrouwen te creëren, om toegang tot arbeid te krijgen, om de zorg voor kinderen eerlijker te verdelen. Als vrouwn kunnen kiezen, dan verandert de wereld. Investeren in activi teiten voor de ontwikkeling van vrouwen loont. Dat is de ervaring van de partnerorganisaties van de vastenaktie in Azië, Afrika,en Latijns Amerika. Dit jaar richt Vastenaktie-Nederland haar campagne dan ook vooral op kleinschalige prokecten, waar vrouwen proberen inhoud aan hun ontwikkeling te geven. Vastenaktie streeft naar een evenwicht en gelijk waardigheid tussen noord en zuid, mens en milieu, vrouw en man. Zij rekent daarbij op onze steun. Bij deze Ruuper ontvangt u het bekende zakje voor deze Vastenaktie. In de week vóór Pasen komen de pioniers en pioniersters die zakjes bij u thuis ophalen. Mochten zij u niet thuis treffen, dan kunt u die zakjes uok meenemen naar de kerk en ze deponeren in de offerkisten, die voor dat doel achter in de kerk staan tot en met Pasen. U kunt ze ook deponeren in de brievenbus van de pastorie. I kunt uw bijdrage ook storten op: 3iro 22.57.919 t.n.v. Penn. Vastenaktie Noord-Limburg Hoverhofweg 56, 5926 RD Venlo jf Rabobank 12.36.80.956 t.n.v. Vastenaktie Noord-Limburg te Horst. tfaar het op aankomt is, dat wij meeleven en meedoen met mensen, lie nog steeds op onze hulp en steun zijn aangewezen. Vasten is ook: neer aandacht hebben voor je medemensen, hier en elders.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1995 | | pagina 4