Vastenavond 1995. Over enkele dagen als deze Ruuper in de bus valt is 't alweer vastenavond. Allemaal gaan we dan veel plezier maken en de Vastenavondoptocht in ons Knolleland zal daar zeer zeker 't zijne aan bijdragen. De optocht wordt opgesteld in de St. Catha- rinastraat tussen de Gussenstraat en de Boodenstraat en we gaan verder met opstellen in de StApolloniastraat zover we die nodig hebben. De mensen die menen dat ze met de auto naar de Steeg moeten of andersom kunnen dan door de Boodenstraat en Vullingsstraat naar hun bestemming. Dan hoeft na 13.30 u. niemand meer door de opstel-straten te rijden. De St. Apolloniastraat kan men in rijden vanaf de Albionstraat bij cafe Martens. Het opstellen begint op zondag 26 febr. om 13.30 uur en om 14.11 is iedereen met alles klaar dan vertrekken we. We kunnen de kinderen in de straten niet zolang in de kou laten staan. We gaan richting Steegse Peeiweg, draaien dan de Vullingsstraat in de de optocht trekt verder door de Boodenstraat naar de StCatharinastraat daar gaan we linksaf om door de Gussenstraat en de Albionstraat te trekken. Bij 't transformaat gaan we rechts af de St.Catharinastraat weer in en door de St. Apolloniastraat en 't Kapellerpad gaan we naar 't plein bij 't Knollenhuus waar de optocht wordt ontbonden. Aan de mensen die langs deze route wonen, vraagt de optochtcommissie om GEEN auto's te parkeren in de route tussen 13.30 u en 15.30 u., dat is veel veiliger want een deuk of kras hebt u zomaar te pakken en 'n ongeluk is gauw gebeurd en dan is de lol eraf. laat uw plezier ook niet bederven door te veel alcohol, dat mag in de optocht niet meegenomenworden voor onderweg, maak veel schik en lol maar hou het verstand in de bol. De leiders of leidsters van wagens en groepen dienen het deelnemersformulier en het ïummerplaatje af te halen bij huisnr. 13 in de St.Catharinastraat bij de optochtcommissie 'anaf 13.30 u en niet bij de familie die daar woont. Dat nummerplaatje dient tijdens de optocht zichtbaar meegevoerd te worden. De volgorde van de optocht hangt zaterdag na de middag op veel plaatsen in Leunen egen bomen en achter ruiten van winkels en cafe's. )p veel plaatsen ziet men gevelversieringen, raamversieringen en nog veel andere soorten ersieringen meer langs de wegen.Dat is mooi om te zien vooral in de route, om allemaal op tijd dan kunnen we ook op tijd vertrekken, dan zijn we ook op tijd klaar, [et bekendmaken van de prijzen is na de optocht in de zaal van P.martens. het hoekje van 't afe naast de deur aan de Albionstraat krijgt men tegen inlevering in het nummerplaatje en 't deelnemersformulier de optochtsherinneringen tpt 16.15 u. us geen auto's in de route, geen alkohol in de optocht dat mag perse niet, als het ■en kan huisversiering, op tijd komen en niet vergeten veel plezier en goed weer egewenst door de Optochtcommissie.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1995 | | pagina 12