3. Het Kerstfeest is voor veel mensen even een. vredige pauze temidden van veel onrust, ruzie, onvrede, strijd en teleurstelling. Even een pauze van mooie gevoelens rond de kerstboom in een leven vol harde werkelijkheid, waarin geen plaats en 'geen tijd is voor mooie gevoelens. Kerstmis is dan als een mooie bos snijbloemen', waar je met bewondering naar kunt kijken en van genieten., maar die mooie bloemen hebben geen wortels meer en daarom zullen ze spoedig verwelken. Het is maar een korte vreugde voor een paar dagen, dan verdwijnen ze in dê vuilnisbak, zoals onze mooie kerstbomen en kerstrozen. Het is weer voorby die mooie kerst. Is dat dan Kerstmis Een korte pauze, een korte droom van even een beetje vrede op aarde Voor hen, die geloven, heeft het Kerstfeest diepe en gezonde wortels. Het kerstverhaal, dat wij weer zullen horen in de Kerstnacht, is geen sprookje dat verder niets van doen heeft met de werkelijkheid van ons leven. Het vertelt ons op een eenvoudige wjjze iets geweldigs: dat God werkelijk met óns is, dat Zijn liefde vlees en bloedgeworden is in Jezus, dè zoon van Maria; dat Hij in een mensenkind tot ons is gekomen, tot ons heeft gesproken, zichtbaar is geworden en tastbaar. Hij, die verre en zo mysterieuze God, Hij heeft onder ons gewoond, Zjjn Woord is vlees geworden. Wij hopen, dat het Kerstfeest voor u geen voorbijgaand moment is, maar vanuit de wortel van ons geloof een bron van blijvende bemoediging en hoop. Namens ons Kerkbestuur en pater Canisius Vastbinder wens ik iedereen in Leunen een mooi Kerstfeest. Pastoor P. Ewals

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1994 | | pagina 4