Trio "Cantabile" Kerstconcert Het trio "Cantabile" verzorgt op zondag 11 december, de derde zondag van de advent, om 16.00 uur een kerstconcert in de kapel van het SC Elisabeth- ziekenhuis, Merseloseweg te Venray. Op het programma kerstmotetten, of eigenlijk kerstduetten, die niet dikwijls te beluisteren zijn. Het kerstgebeuren begint met de aankondiging van de engel aan Maria; voor het kerstconcert werd dit gegeven als beginpunt gekozen met "Sei gegrusset, Maria" van Heinrich Schütz (1585-1672). Daarna van Hemrich Grimm (1592-1637) "Zwei kleine geistliche Konzerte auf Advent und Wéihnachten"een adventsgezang geïnspireerd op psalm 24, vers 4 .en 5: "Machet die Tore weit" en het vreugdevolle "Der Tag, der ist so freudenretch". Daarna een loflied op Maria "Maria, Mater gratiae" van. Gabrio Fauré (1845-1924) en de bigde boodschap van Christus' geboorte "ïn nativïtate Pomine" van Henri Clemens. Op bet programma ook een aan tal engelse carols en franse pastoralen. Tot slot een aantal nederlandse kerstliederen: o.a. "O kind van het licht" van Jean van den Tillaert, "De sneeuw lag op de velden" van Flor Peeiers en "Ons is gheboren een Kindekijn" van lean Schrijvers. Het concert is vrij toegankelijk, duurt ongeveer een uur en kan beluisterd worden door de patiënten van het St. Elisabethziekenhuis via de ziekenhuisradio, kanaal 5. De ziekenhuiskapel is alleen via de hoofrlingang bereikbaar. Trio "Cantabile", Monique de Boer (sopraan), Liduïne Geurts (alt) en Henriëtte Span- jers (orgel piano), verzorgt sinds 1990 kerstvieringen en -concerten, eucharistie vieringen, huwelijks- en jubileummissen, rouwdiensten en (huis)concerten, klassiek en/of populair. Trio "Cantabile". Liduïne Geurts Weth. Reintjesstraat 23 5809 AX Leunen. Tel: 04780-84986. Knöllekes en KnÖlliimekes Zondag 8 januari 1995 organiseren vrij weer de jaarlijkse terug kerende liedjesmiddag. Een der hoogtepunten van deze middag is het zingen en jureren van de ingezonden liedjes. Hiervoor hebben wij echter wel inzendingen nodig: Daarom vragen wij iedereen die zin heeft om mee te doen dit kenbaar te maken bij onze voorzitter: L.Classens, Loenerveld 6, tel. 87016. Inleveren is mogelijk tot kerstmis. Tot ziens carnavalsvereniging 't Knolleke Leunen. 10

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1994 | | pagina 11