en de westerse cultuur lijkt te leiden tot een uniforme samenleving. Haar in deze gekrompen wereld past geen bekroapenheid Juist de verscheidenheid van culturen en levenspatronen, van omgangs vormen en manieren van samenleven maakt onze wereld boèiend en afwisselend» Overal ter wereld hebben mensen recht op hun eigen identitiet, hun eigen waardigheid en zeggenschap over hun ontwikkeling. Rogoberta Menchu uit Guatemala laat er geen twijfel over bestaan: "Ik kan u verzekeren, dat wij een origineel gedachtengoed hebben voor de wereld van nu. Het wordt tijd, dat wi) met onze culturen en ervaringen kunnen bijdragen aan ontwikkeling. We hebben een wereld nodig, waarin we recht hebben op verschillen." Paus Johannes Paulus II zei in 3983 tot de inheemse volkeren van Guatemala: "Uw inheemse culturen zijn een rijkdom voor de volkeren...» Daarom verdienen zij de grootste achting, eerbied, sympathie en steun van de kant van de hele mensheid Tijdens de Vastenaktie 1994 willen we samen kijken naar onze eigen samen leving en naar die van mensen verweg. Juist die grote verscheidenheid van culturen maakt onze wereld groot. In een wereld met zoveel verschillen vinden mensen in de Derde Wereld andere en wellicht betere oplossingen voor hun problemen dan wijzelf zouden hebben gedaan. Een wereld met zo'n grote verscheidenheid is een verrijking voor hen én voor ons» Mensen ginds kunnen vanuit hun eigen cultuur en ervaringen bijdragen aan ontwikkelingWij kunnen bedragen door hen daarin te steunen. Boe daarom mee aan de VASTENAKTIE, Over enkele weken ontvangt u weer het bekende zakje voor uw bijdrage aan deze aktie. De pioniers en pioniersters komen ze bij u aan huis ophalen Vastenaktie Noord Limburg, WEEKEND AANBIEDING 100 gram slagersachterhaia 100 gram zeeuws gril spek 2,09 1,29 V Vers in eigen dorp! flfiOOD CN BfMKCT im vmmim lel. 88035 3- r

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1994 | | pagina 4