i^sin ai X.los inwoners -v^ars. V«3:"o.Xon. ongetwijfeld heeft U in de krant gelezen dat de dorpen Castenray en Veulen weer niet meegenomen zijn in de uit breiding van het verzorgingsgebied van de Treintaxi. Bij de vorige uitbreiding in okt. '93, toen de treintaxi ook naar Holthees, Maashees, Merselo, Smakt, Vredepeel en zelfs naarvliegveld De Peel ging rijden, voelden wij ons als Dorpsraad Veulen behoorlijk belazerd. De Dorpsraad heeft toen deze gevoelens kenbaar gemaakt aan Wethouder fF 3* Truyert en ook aan burgemeester J. Waals toen deze in het kader van de jaarlijkse dorpentocht in Veulen was. Zij beloofden toen hun best tes doen ora voor het dorp Veulen, dat verstoken is van elke vorm van openbaar vervoer, de treintaxi ;te ;krijge«. Groot isjjdan ook de ergernis van de Dorpsraad Veulen dat hun dorp ook nu weer niet in de uit breiding van het verzorgingsgebied van de treintaxi is meegenomen Wat hebben wij misdaan, dat veel verder gelegen bestemmin gen wel gebruik van deze taxi kunnen maken, maar, als je staande aan het station in Oostrum tegen de chauffeur zegt dat je naar Veulen moet, hij je laat staan? Veulen heeft al langer het gevoel bij de gemeente niet voor vol aan gezien.te worden en dat gevoel wordt door dergelij ke ontwikkelingen alleen maar versterkt! Navraag bij de treintaxi V.ö.F, in Utrecht gaf ons dé bevestiging dat vanuit de gemeente Venray geen enkele aktie ondernomen was 01 in Veulen de treintaxi te laten lopen, dit in tegenstelling tot de gemeente Keerlo-Wanssum dis aan het verzoek van de dorpsraden wel gevolg .hebbèr» gegevenSn met sukses.J;-. De woordvoerdervan de treintaxi,,, verklaarde dat het dorp Veulen wél in. de drukproeven van de folders gestaan had, maar dat het op het laatste moment weer afgevoerd was Taxibedrijf Verstraatendat - in' Venray en omgeving 'de trein taxi verzorgt had daarin een dikke vinger gehad. Navraag bij git bedrijf leerde ons .dat zij Veulen opzaterdagavond wei interessant genoeg vonden, om de. jeugd van het café naar de Steeg in Leunen te brengen en weer terug. 'Veulen ligt te dicht bij de bungalowparken en misschien willen daar dan ook weer mensen naar toe gebracht worden en dat' vinden wij te ver' was een van hun oneigenlijke argumenten. Waarom zou er geen grens tussen de gemeente Venray en Horst getrokken kunnen worden als ze zo'n messcherpe grens tussen Venrayse dorpen onderling wel kunnen trekken?" t Als Veulen nou in zo'n verlaten gebied-, als vliegveld De Peel lag, maar om vanuit Oostrum in 'Veulén tekomenmoet je altijd door een of twee andere dorpenrï jden*dus even tuele reizigers uit die dorpen kunnen iaeégenomert Worden Het argument om het Veulen op commerciële gronden niet aan te doen is ook niet steekhoudend. Als er zich maar 5 reizi gers per jaar aandienen hoeft de treintaxi ook maar 5 keer oer iaar naar 't Veulen te riidehEn wat ziin zes gulden van iemand van de Timmermanswea in Ysselstevn meer waard

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1994 | | pagina 16