1.2 AAN ALUS INWONERS VAN LEUNEN Onderwerp: St. Maarten Viering Algemeen Op 11 november a.s. wordt er voor bet eerst op grootschalige wijze aan dacht besteed aan bet vieren van het $1. Maarten-feest. Alle kinderen die op de basisschool zitten (groep 1 t/m 3) mogen hieraan meedom. De deelname is gratis Wel is het de bedoeling dat ieder kind de beschikking heeft over een zelfgemaakte lampion. Om het St. Maarten-feest die aandacht te geven die het verdient is basis school De Meent benaderd om dit feest aan. de orde te laten komen in hun lesprogramma. Dit houdt in, dat de achterliggende gedachte aan de kinderen uitgelegd zal worden én dat er aandacht aan het maken van de lampions bésteed zal vordea Verder adviseren wij U (weersafhankelijk) om de kinderen niet de zondag sekleren aan te doen. Hoé gaat het 11 november a.s. in z'n werk: Alle kinderen verzamelen zich op 11 november a.s. om 17.30 uur, inclusief lampion, op het dorpsplein bij de Schakel. Van daaruit vertrekt de stoet, onder luid klokkengegalm, voorafgegaan door St. Maarten te paardvia een rondgang door Lemen naar het aan te steken St. Maarten vuur (lokatie Enge Steeg). Na aansteking van het vuur door St. Maarten en enkele ceremoniele activiteiten vertrekt de stoet veer richting Leunen naar de Schakel, alwaar er voor ieder kind warme chocomel is en een leuke verassing, De Route: Voor mensen die deze vrolijke stoet willen zien, volgt hieronder de route: Vertrekpunt: Dorpsplein, Apolloniastraat, St. Catharinastraat, Sooden- straat, Rondeveld, Mr. de Haanstraat, Meth. SeintjesstraatRector Nabben- straatPater Kusterstraat, Vullingsstraat, Enge Steeg (aansteken vuur), St. Catharinastraat, Apolloniastraat, Dorpsplein (Minde). Dit jaar wordt het St. Maarten-feest georganiseerd door: E.W.L., Buurtver eniging Vicariepas, Dén Tomp, Wijkvereniging Leunen Centrum, Basisschool De Meent en Scouting Namens deze -wordt vervolgd- Dorpsraad Leunen De secretaris.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1993 | | pagina 13