3. Eigen vervoer is voor de meesten een onbereikbare luxe. Daarom lopen de mensen. Soms uren naar de markt, dagelijks kilometers naar de waterput. Een bezoek aan de kliniek kost moeder en kind een hele ochtend; voor een viering in de dichtsbijzijnde kerk moet een gezin drie kwartier of meer te voet. Kostbare tijd gaat verloren doordat afstanden lopend moeten worden overbrugd. Voor veel missionaire werkers is gebrek aan vervoer de grootste belemme ring b|j de uitvoering van hun werk. Sociale en pastorale zorg is beperkt, omdat een vervoermiddel ontbreekt en parochies soms enorm uitgestrekt zijn. Kleinschalige ontwikkelingsprojekten stagneren, omdat materiaal niet tijdig ter plaatse is. Medewerk(st)ers van gezondheidsprogramma's zijn lange tijd onderweg om'een afgelegen kliniek te bereiken. Catechisten gaan uren te voet om in de dorpen vorming te geven. Voor kerken en kerkelijke ontwikke lingsorganisaties in de derde wereld is goed vervoer een absolute noodzaak om te kunnen werken voor en onder de mensen. Goed vervoer is onmisbaar om miljoenen mensen verder te helpen bij hun eigen ontwikkeling. Missionaire werkers vragen dringend om een oplossing voor hun vervoersprobleem, kunt steunen met uw bijdrage tijdens de MIVA-KERKÖEURKOLLEKTE tijdens het weekend van 28 - 29 augustus a.s, of door uw gift over te maken» Gééf uw steun en breng wielen in beweging MIVA Vjjverstraat 12 4818 ST Breda (bankrekening 70.70.70.619 postrekening 272249 28 en 29 aug. Dr.R.Gabeler, Allegrostraat 43, tel, 82824 Voor de patiënten van P.Oorver, G.v.loon, F.de Munck-Keizer, E.Schmeetz, D.Vercauteren, A.Coenen en J.de Vocht neemt waar: 28 en 29 aug. J3r, A.Coenen, Paterstraat 60, tel, 88800 Voor dringende gevallen kunt V terecht /s morgens van 10 tot 11 uur en 's middags van 5 tot 6 uur. Voor de patiënten van W.Bloemen,?.taakveld,SLGabeier H.Schraven en J.Wittgen neemt waar:

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1993 | | pagina 4