BETAALGEMAK KUN JE ZELF REGELEN 15 Alle moderne betaalmiddelen zijn natuurlijk prachtig, rnaar je moet wet weten wanneer ie wat het beste kunt gebruiken. Uitgangspunt is: het besparen van tijd, moeite en geld. De machtigingsservice en het gebruik van de pin-code spelen daarbij één belangrijke rol. Voor periodiek terugkerende betalingen (per maand, kwartaal, halfjaar e.d.) is macht:en de beste methode. Daarbij kunt u denken aan bijvoorbeeld betaling van de huur, gas en licht, abonnementen, verzekeringen, enz. Deze automatische manier van betalen voork rvt veel administratieve rompslomp en bespaart geld. Want de afhandeling van zo'n automatische betaling is nu eenmaal goedkoper dan die Van met de hand beschre an formulieren. Bovendien hoeft u niet meer elke maand acceptgiro's af te handelen en overschrijvingsformulieren in te vullen. En rnet een automatische overschrijving kunt u >?,n betaling niet vergeten. Ook voor wisselende bedragen, zoals de telefoonrekening, kan tegenwoordig en machtiging worden afgegeven. Van te voren wordt u dan gemeld welk bedrag er van uw rekening wordt afgeschreven. Bij machtigen blijft u natuurlijk wel baas over uw eigen g id. Bent u het niet met een overschrijving eens, dan hebt u 30 dagen de tijd om de betaiinc - zonder opgaaf van redenen! - terug te draaien. Machtigingskaarten kunt u krijgen bi.' de bank en bij de instelling waaraan u de machtiging verstrekt. De Rabobank heeft voor k-sar cliënten zelfs voorbedrukte machtigingskaarten klaarliggen. Daarop zijn alle gegevens -an de rekeninghouder en enkele vee) voorkomende incassamen (gasbedrijf, woningbo w- vereniging, enz.) ingevuld. Ook betalen met een pas-met-pin-code is betaalgemak: je schuift het pasje in ie betaalautomaat en toetst je pin-code in. Dat is alles, Op die manier kunt u betalen bij b- na alle tankstations ê.n bij steeds meer supermarkten en andere winkels Met 20'n pas kunt u trouwens niet alleen betalen, u kunt er ook geld mee opnemen. Bij ruim 4.000 geldautomaten in Nederland en bijna 50.000 in het buitenland kunt u op lie manier 24 uur per dag en zeven dagen per week terecht. Bij de geldautomaten van de Rabobank kunt u overigens met u.w pin-pas ook (gratis) kijken welk bedrag er op uw rekening staat. Wie slim met zijn betaalmiddelen omspringt zal zichzelf veel moeite en geld besparen. De Rabobank helpt graag bij het organiseren van uw betalingsverkeer. Een prima hulprni- del daarbij is een duidelijk rekenschema voor het plannen van uw betalingen. Vv ;nt betaalgemak dient de mens. RABOBANK AANGENAAM RABOBANK LEUNEN

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1992 | | pagina 16