Ééilaié 13 Rabobank Leunen. Nederlander kiest voor betaalgeroak Machtigen wint snel terrein Betalingen voor de huur, de hypotheek, energie, abonnementen en contributies komen regelmatig terug. Vroeger betaalde men vaak contant aan de deur. Later zijn we in Nederland massaal overgegaan naar het betalen per bank met acceptgiro's. Tegenwoordig laten steeds meer Nederlanders regelmatige betalingen automatisch van hun rekening afschreven. Machtigen biedt betaalgemak en wint snel terrein. Het is bovendien één van de hetsalvotmen die voor banken, instellingen en bedrijven goedkoop en gemakkelijk te verwerken is. Machtigen blijft dan ook voor.de consument gratis. Ais u een machtiging afgeeft blijft u baas over uw eigen geld. Met de nieuwe machtigingsservice ven de Rabobank wordt het afgeven van een machtiging een fluitje van een cent. Machtïgingsserviee De Rabobank speelt in op de belangstelling voor machtigen en introduceert een speciale machtïgings serviee. Bij vrijwel elke Rabobank liggen voorgedrukte machtigingskaarten klaar voor de klanten van de Rabobank. De kaarten zijn ingedrukt met gegevens van u en enkele veel voorkomende bedrijven, aan wie u regelmatig moet betalen (incassanten! Het enige wat u hoeft te doen, is de 'groene' kaart aan de balie te ondertekenen. De bank regelt dan de rest. Machtigen is een betaalwijze waarbij u toestemming geeft om een regelmatig terugkerende betaling op een vast moment van uw bankrekening te toten afschrijven. Machtigen levert u direct gemak op. Immers, u hoeft niet meer elke maand uw over schrijvingen en acceptgiro's in te vullen en bij de bank in te leveren. Bovendien loopt u ook niet de kans een betaling te vergeten. Met machtigen betaalt u altijd op tijd. Da 'groens' kaart Een machtiging is snel geregeld. U vult één keer een 'groene' machtigingskaart in. Daarna gaat de kaart kosteloos naar het bedrijf of de instelling aan wie u de machtiging verstrekt. De afrekeningen van dat bedrijf worden in het vervolg automatisch afgeboekt. Door een eenvoudig overzicht bij te houden van uw machtigingen, kunt u een goed beeld hebben van de ontwikkeling van uw rekeningsaido. 'Gele en rode kaart': 100% baas over uw eigen geld t) blijft wel baas over uw eigen rekening. Verkeerde boekingen of dubbele betalingen kunt u gemak kelijk terugdraaien. in het zeldzame geval dat dit gebeurt, vult u meteen een 'gele' terugboekihgskeart in. Zonder verdere poespas wordt het bedrag door de bank teruggeboekt op uw rekening. Natuurlijk kunt u een machtiging ook gewoon weer intrekken, bijvoorbeeld omdat u gaat verhuizen of omdat u een abonnement opzegt, in dat geval is er een'rode' kaart: U vult dezekaartinen uw opdracht om de.machüging te stoppen wordt meteen uitgevoerd. Alle kaarten, groen, geel en rood, kunt u krijgen van de instelling of het bedrijf aan wie u een machtiging heeft verstrekt. Loop eens binnen bij uw bank Uw eigen machtigingskaarten liggen nu bij uw Rabobank voor u klaar Als u nu de moeite neemt even bij uw Rabobank binnen te lopen, dan verschaft u uzelf dankzij de macbtigïngsservice heel wat betaal gemak.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1992 | | pagina 11