PRINSES BEATRIX FONDS 9 De jaarlijkse collecte -van het Prinses Beatrix Fonds vindt plaats in de week van 13 tot en met 19 september 1992. Het Prinses Beatrix Fonds zet zich in voor de bestrijding van: -Polio, -Spasticiteit, -Multiple sclerose, -Spierziekten, -de ziekte van Huntington, -de ziekte van Parkinson; Ziekten die vaak ernstige invaliditeit tot gevolg hebben,en een sterke invloed hebben op het dagelijks leven. Het Prinses Beatrix Fonds financiert medisch-wetenschappelijk onder zoek naar de behandeling en oorzaak van deze ziekten; geeft bijdra gen aan projecten die de mogelijkheden voor patiënten om zich te handhaven in onze samenleving versterken, of de zozrg voor de pa- tienten beogen; Ook verleent het Prinses Beatrix Fonds individuele hulp aan patiënten, voor studie en scholing, voor voorzieningen in huis, voor technische hulpmiddelen zoals een computer met spraak- uitvoer voor patiënten die als gevolg van hun ziekte niet of nau welijks kunnen spreken en nog heel veel andere hulpmiddelen en voor zieningen. Het Prinses Beatrix Fonds beschikt voorts over negen- aan zwaar gehandicapten aangepaste - vakantiewoningen, die tegen een lage vergoeding worden aangeboden. Het Prinses Beatrix Fonds, een particuliere instelling, met als beschermvrouwe H.M. de Koningin, ontvangt geen overheidsgelden voor al deze zo noodzakelijke hulp. Tijdens de jaarlijkse collecte - dit jaar van 13 t/m 19 september - gaan tienduizenden vrijwilligers van deur tot deur om een bijdrage voor dit werk. Geef aan de deur, of stort uw bijdrage op giro 969 van, het Prinses Beatrix Fonds te 's-Gravenhage. Jongens en meisjes van Leunen, Veulen en Heide. Toneelvereniging "COMEDIA" wil dit seizoen met de jeugd van 10-16 jaar een eenakter op de planken zetten. Heb je zin om mee te doen. Laat je niet weerhouden en meld je aan. We gaan in de wintermaanden aan het stuk werken en willen het in maart 1993 op de planken brengen. Informatie en/of aanmelden tot 21 september bij een van de bestuursleden. Fons Smits, Vicarieweg 16, tel 10334 Hay Voermans, Vicarieweg 38, tel 81699 Annette Croymans, Albionsstraat 27, tel 86751

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1992 | | pagina 10