WW*. ...ff 9 ïn. 1364 werden er plannen gemaakt om het inmiddels verouderde Patronaat te vervangen door een nieuw gebouw. Er werd een Stichting in 'net leven geroepen die de benodigde voorbereidingen trof, Architect H. Hartens werkte de plannen uit en de aannemers Gebr. Pijpers voerden de nieuwbouw uit. Echter niet zonder de medewerking van geheel Leunen. Heel Leunen zette.- zich-dn bij de afbraak. Verenigingen, particulieren, gfhepen, straten enz., werden ingeschakeld bij het afbikken vari stenen voor hergebruik. Baast deze daadwerkelijke hulp werd aan de bevolking ook een financiële bijdrage gevraagd en verkregen. Opmerkelijk hierbij was dat Leunen zich als een grote familie presenteerde en dat de mensen zich haast persoonlijk verantwoordelijk voelden voor het nieuwe gebouw Op 25 oktober 1985 opende Burgemeester Ousters uit Venray het nieuwe gebouw terwijl Deken A. Loonen de inzegening, verrichtte. E.e.a. uiteraard in het bijzijn van Bestuur, autoriteiten, genodigden en de bevolking uit Leunen. Het nieuwe gebouw krêeg niet alleen de plaatselijke punctie die het al jaren had, ruimte bieden aan de Leunse verenigingen en stichtingen, maar' ook een regionale functie. Tevens deed het gebouw dienst als gymzaal voor de schooljeugd, damesclubs en jeugdverenigingen. Er werd zelfs enige tijd een schoolklas ondergebracht Daarnaast werden er dansavonden georganiseerd, er waren de nodige carnavalsbals, kortom de zaal werd intensief gebruikt. Naarmate de jaren verstreken, werden er echter meer eisen gesteld m.b.t. de kleed- en wasruimte van de .gymzaal. Reden waarom in 1.987, na overleg met de Gemeente, besloten werd om het gemeenschapshuis te renoveren en aan te passen aan de nieuwe eisen. wordt vervolgd TE KOOP: Kinderfiets 25,— tel: 83482

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1992 | | pagina 10