5 In de afgelopen maanden heeft het dagelijks bestuur van "De 3rink" geprobeerd om verenigingen, en- mensen enthousiast te krijgen voor het organiseren van een WielerdriedaagseHelaas is het bij een poging gebleven; we konden niét de vereiste medewerking krijgen. Mijbetreuren dat ten zeerste,, temeer omdat de huidige financiële middelen ontoereikend zijn om wensen, die er nog steeds zijn, teverwezenlijkenEr zijn bijvoorbeeld nog twee oude puien die vervangen moeten worden. Wat wij als bestuur vooral vreemd vinden is het feit dat de gemeenschap Leunen kennelijk niet beseft dat het zonder de medewerking van diezelfde gemeenschap bijna niet te doen is om een gemeenschapshuis in stand te houden. En dat terwijl "De Brink" toch een belangrijke functie heeft in LeunenDe begetting van het gemeenschapshuis is weliswaar goed, maar de inkomsten van veel aktiviteiten wegen niet of nauwelijks op tegen de uitgaven. Daar wij een zelfstandige Stichting zijn, kunnen we voor de exploitatie niet terugvallen op de Gemeente, Wij moeten ons zelf bedruipen, We krijgen een nauwelijks kostendekkende z.g, Londo-vergoeding voor het gebruik door de school als gymzaal, maar voor de rest moeten we zelf de inkomsten verwerven. Of beter gezegd: de rest van de inkomsten moet worden opgebracht door de gebruikers. Voor de normale exploitatie is dat momenteel net voldoende. De verenigingen die gebruik maken van "De Brink" kennen het financiële plaatje. Zij weten, als leden van.het Algemeen Bestuur, dat we het afgelopen jaar met een negatief exploitatiesaldo hebben afgesloten. Weliswaar minder negatief dan we aanvankelijk'.dachten, maar toch, Willen we dus iets extra doen, dan dienen er ook extra aktiviteiten ontplooid te worden. Een goed bezochte dansavond kan een aardige cent opleveren, maar de dansavonden in het afgelopen jaar werden zeer slecht bezocht. We hebben twee maal met sukses een Wie.lerdriedaagse kunnen organiseren. Hu kan deze wegens onvoldoende medewerking niet doorgaan. Terwijl het toch in het belang van-Leunen zelf is dat "De Brink" zo goed mogelijk wordt beheerd. Mij, bestuur en beheer, willen graag de verantwoordelijkheid dragen van een goed beheer, maar zonder de medewerking van de bevolking is dat een onmogelijke taak. Om U een indruk te geven wélke belangrijke plaats "De Brink" in Leunen inneemt, zuilen we de komende weken een overzicht geven van het ontstaan en het voortbestaan van het Gemeenschapshuis. wordt vervolgd

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1992 | | pagina 6