VEULEN 15 "*t Gaolde Paert" voor Tonny Reintjes-Brummans. De Hoogste Dorpsonderscheiding t Gaolde Paert" welk elk jaar wordt toegekend aan een persoon welke zich op een of andere wijze heeft in gezet voor het algemeen dorpsbelang van VEulenen die dit jaar voor de 13e maal wordt uitgereikt, is toegekend aan Mevr.Seintjes, hier mede is zij de tweede vrouw aan wie deze eer ten beurt valt. De nu 48 jarige Tonny Brumraans afkomstig uit Neerkant kwam na haar huwelijk met H,Reihtj.es in 1969 te wonen aan de Drabbelsweg te Veulen. Sindsdien heeft zij zich op velerlei gebied verdienstelijk gemaakt voor de gemeenschap Veulen. Elk jaar weer wordt op haar een beroep gedaan, bi} het vervaardigen van kerststukjes door de schooljeugd, welke op brengst nadat ze aan de vrouw of man gebracht zijn, ten goede komen aan de derde wereld. Maar haar grootste verdienste liggen toch wel op het gebied van de plaatselijke Vastenavond viering. Niets is haar dan te veel om zich hiervoor volledig in te zetten. Wat zij in al die jaren hiervoor gedaan heeft laat zich dan ook moei lijk beschrijven. Zo is zij al velen jaren betrokken bij de bouw van wagens voor de optocht speciaal wat de afwerking hier van betreft. Vele uren heeft zij door gebracht met het vervaardigen van Narrenpak- ken, Cape's voor de Raad van Elf en deze voorzien van emblemen en toebehoren. Maar ook Prinsen Steek en noem maar op. Ook de bruidstoet voor het boerenpaar werd door haar handen vervaardigd. Zelfs heeft zij kleding gemaakt voor de dansmarietjes en deze ook op geleid, waarbij haar ervaring van 1jaar als sportleidster bij de K.P.J. van Neerkant haar goed te pas kwam.(Mede hierdoor was zij een van de organisatoren van de in 1986 gehouden veteranensportdcg te Mierlo-Hout)En dan hebben we het nog niet over de velen folders en uitnodigingen die in de loop der jaren door haar werden gemaakt en gecopieerd. Hooit wordt er tevergeefs een be roep op haar gedaan. "Tonny doet dit of dat wel even" en dat "even" wil dan wel vaak zeg gen met spoed en op het laatste moment. Tonny doet het allemaal! maar wel het liefst in alle stilte en onopvallend mogelijk. Voor dit vele en door haar belangloos verrichte werk zal zij nu worden gehuldigd, als haar tijdens het Aide Wieverbal wat op zaterdag 22 februari wordt ge houden in zaal Keukens, namens de gehele dorps gemeenschap "'t Gaolde Paert" aan haar zal worden aangeboden door Vorst Jan.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1992 | | pagina 16