3 ALLERHEILIGEN - ALLERZIELENHET BEROOIDE JAARGETIJDE. Een hoogtijdag zoals Kerstmis in de winter en Pasen in de lente kent de herfst eigenlijk niet meer. Want Allerheiligen en Allerzielen worden bij ons niet saeer als een vrije zondag gezien zoals in de landen om ons heen, hoewel er in ons land pogingen worden gedaan om Allerheiligen weer als eens aparte zondag in te voeren te meer omdat ia 1992 de grenzen met Europa zullen verdwijnen. Wellicht wordt in ons land Allerheiligen en Allerzielen voor een eigen dag te licht bevonden en zijn ze inmiddels verschoven naar de zoveelste zondag door het jaar om het heersende ritme van de arbeid niet. te verstoren met een aparte dag van bezinning uit bet het volle leven gegrepen en de bezige bijen,die we zijn, niet zenuwachtig te maken door stil te staan bij de dood. Zo is de Kerk bevestigend ingegaan op wat er aan schort: gevoel voor wat de mensen in leven en dood samenbrengt,- vertrouwd, zijn met neergang en sterven zo goed als met groei en bloei, - zie!) aangesproken weten door de de gang van de tijd en de loop van de natuur„die in de seizoenen jaarlijks terugkerend leven en sterven mensen voordoet. Toch is er leven op de kerkhoven,die door de zorg van mensen bloeien in de herfst; drukte in de weekends set familie op bezoek,eerst bij het graf en dan bij elkaar; toeloop naar de kerken waar uitnodigend wordt gevraagd om samen ook het zuur te doorleven en in een uiteindelijk thuis te geloven. Niet minder dan winter en lente geeft de herfst te denken, vraagt om bezinning en een hoogtijdag. Vandaar dat we iedereen uitnodigen om in het weekend van 26/27 oktober Allerheiligen met ons mee te vieren en zondagmiddag deel te nemen aan de Gebedsdienst voor alle overledenen met aansluitend een stille tocht naar ons kerkhof. DAMESKOOR Z.SXJ1JTSN Donderdag 31 oktober gaan we naar de koren-avond in. Maasbree Vertrek bij de kerk om. 19.15 uur. Vrijdag 1 november om 14.00 uurzingen we de H.Mis bij gelegenheid van het 25-jarig huwelijk van Meyel-Kleeven.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1991 | | pagina 4