SPAEEN IS POPULAIR Sparen staat weer nadrukkelijk in de gunst bij de consument. Nadat sparen in de tweede helft van de jaren tachtig door de versterkte greep van de fiscus op spaarrente enigszins uit de gratie was getaakt, neemt het spaargeld de laatste jaren weer aanzienlijk toe. Zo zorgden de cliënten van do Rabobank, in de eerste helft van dit jaar, voor een groei van de spaargelden met f 3,2 miljard tot f 80 miljard. Hoewel de toename over het eerste halfjaar van 1990 nog iets hoger lag, bleef de ontwikkeling van de spaargelden op een tevredenstellend niveau. Dit constateert de bank, tevens de grootste spaarbank van ons land, in het kader van haar traditionele spaarweek. Iedereen heeft zo zijn motieven om te sparen. Vaak staat daarbij de behoefte aan zekerheid voorop. Het gaat er dan vooral om, geld achter de hand te hebben voor onvoorziene uitgaven. Maar u kunt natuurlijk ook andere motieven hebben. Bijvoorbeeld om min of meer regelmatig terugkerende uitgaven te kunnen doen. Veel mensen die sparen om te sparen', beschouwen het spaargeld als een bezit op zichzelf; maar dan wel als iets waarover ze op elk gewenst moment willen kunnen beschikken. Verreweg de meeste spaarders kiezen dan ook voer een vorm waarbij het spaartegoed altijd direct opvraagbaar is Misschien spaart u om een bepaalde aankoop te kunnen doen. Sparen is dan een raiddel om een toekomstig doel te bereiken; de aankoop van nieuwe meubels, een huis of een vakantie. Ook wordt vaak gespaard voor de kinderen of voor een aanvulling op toekomstig inkomen. Veel mensen 'sparen' op hun betaalrekening met het idee, dat het geld gemakkelijker beschikbaar is. Maar ook op veel spaarrekeningen kunt u direct en contant uw tegoed geheel c.£ gedeeltelijk opnemen, terwijl daar wel meer rente over wordt vergoed dan op de betaalrekening. De Rabobank heeft haar assortiment spaarvormen afgestemd op de spaarbehoeften van alle spaarders. Er is dan ook voor iedereen een ideale verhouding te vinden tussen een zo hoog mogelijke rente en een zo groot mogelijke beschikbaarheid over het spaartegoed, eventueel gecombineerd met andere wensen. RABOBANK LEUNENtel. 82424

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1991 | | pagina 12