3. Het Interkerkelijk Vredesberaad (I.K.V.),waarin ook de RK Kerk middels Pax Christi vertegenwoordigd is en dat jaarlijks de Vredesweek organi seert,koos dan ook als thema voor 1991 "de aangevochten vrede". In de vredesweek (21 t/m 29 september) zal opnieuv/ de situatie in Europa onze aandacht vragen. Na het verdwijnen van het ijzeren gordijn, ontstond in Europa een hoopvolle stemming. Eindelijk zouden ook de landen van Midden- en Oost-Europa de kans krijgen een democratie op te bouwen en de beschikking krijgen over een goed geordende economie. Maar het afgelopen jaar is ons duidelijk geworden hoeveel problemen en onopgeloste konflikten in dit deel van de wereld liggen opgestapeld. Joegoslavië en de Svjet-Unie lijken uiteen te vallen. Volkeren in deze gebieden eisen hun democratische rechten op. De weerstand van bestaande,ondemocratische strukturen is echter sterker dan werd gedachtterwijl overspannen natio nalisme dreigt te voeren tot nieuwe vormen van geweld en onderdrukking. Het blijkt poltiek gezien nog erg te rommelen in onze wereld en op ekonomisch gebied lijkt veel (nog) niet te lukken. Armoede en werkloosheid zijn bronnen van sociale onrust,hetgeen weer bedreigend is voor de prille democratieën. De vrede in de wereld blijft onze zorg houden en daarom beschouwt Pax Christi zich als vredesbeweging nog niet overbodig. Integendeel. Zij heeft onlangs in het winkelcentrum Hoog Catharïjne te Utrecht het Pax Christi Centrum geopend. Bezinning,ontmoeting,overleg en aktie kunnen in dit centrum worden gecombineerd. In haar nieuwe centrum hoopt Pax Christi meer zichtbaar te kunnen makendat zij zich bij haar inzet voor vrede en gerechtigheid laat inspireren door de verlossende en be vrijdende boodschap van Jezus Christus. U kunt de aktiviteiten van Pax Christi ondersteunen door een gift over te maken op giro 30 60 90 t.n.v. Vredesweekkollekte Utrecht. DAMSSKOOR MAANDAG 23 september is er om 20.00 uur in de Brink KIENEN voor de kas. Iedereen is er van harte welkom. Woensdag 25 september 13.30 uur zingen wij de H.Mis voor het bruidspaar Sikens-Rongen. De repetitie van dinsdagavond blijft voorlopig om 19.30 uur staan.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1991 | | pagina 4