15 HYPOTHEEKKREDIET GEEFT RUIMTE VOOR SPECIALE UITGAVEN Wie een flinke uitgave wil doen heeft geld nodig. Als er dan spaargeld is kan dat worden aangesproken, als men er tenminste over kan 'beschikken'Maar als er niet genoeg spaargeld is of m< n kan er niet over "aankomen" omdat het vaststaat, dan moet naar andere oplossingen worden gezocht.- In dat geval zijn er verschillende mogelijkheden. Eén daarvan is het zogenoemde Hypotheekkrediet, en dat is goedkoper dan een persoonlijke lenim of een doorlopend krediet. Wie een eigen huis heeft, heeft vrijwel altijd een hypotheek. Wi< al jarenlang een eigen huis heeft, heeft voor die hypotheek meestal al vele jaren aflossing betaald. Dat wil zeggen dat er 'ruimte' zit tussen de waarde van het huis en de hoogte van de hypotheek. Die ruimte kan bovendien nog eens extra zijn toegenomen omdat uw huis in de loop der jaren meer waard is geworden. De ruimte die er zit tussen de hoogte van uw hypotheek en de verkoopwaarde van uw huis, kunt u benutten. Is die ruimte voldoende, dan kan een Hypotheekkrediet met de bank worden afgesproken. Zo'n Hypotheekkrediet is gekoppeld aan de betaalrekening en heeft een ruimte waarover u kunt beschikken op het moment dat u dat wilt. Het lijkt een beetje op een doorlopenr. krediet, maar het voordeel is dat de voorwaarden veel gunstiger zijn. U hoeft over een Hypotheekkrediet geen afsluitprovisie te betalen, er is geen maandelijkse aflossingsplicht en de rente lig.: maar iets boven die van een gewone hypotheek. Die rente is bovendien fiscaal aftrekbaar, maar dat geldt uiteraard ook voor d rente van andere leningen of kredieten. De kredietruimte die u met de bank afspreekt kunt u gebruiken, maar u bent dat niet verplicht. Het gold dat u opneemt kunt u vor - allerlei speciale uitgaven gebruiken: een andere auto, een verbouwing, nieuwe meubelen of als u uw (klein)kinderen eens wat extra wilt geven en daarbij gebruik wilt maken van de vrijstellir van het fiscale schenkingsrecht. En als u met pensioen gaat en te maken krijgt met een lager inkomen, dan kan de kredietruimte daarop als aanvulling dienen. Hoe groot de kredietruimte is, moet van geval tot geval worden bekeken. Die hangt - zoals gezegd - vooral af van de ruimte tusse de verkoopwaarde van uw huis en de hypotheek die u er (nog) op hebt. Een goede regeling is dus maatwerk. Maak daarom eens een afspraak met één van de hypotheekadviseurs van de Rabobank.Zij kunnen u precies vertellen hoeveel ruimte er in uw hypotheek zit en wat uw mogelijkheden zijn. Rabobank Leunen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1991 | | pagina 16