I De Zilvervloot uit de vaart? Rabobank Leunen. fiSOSwSOl» lad PROFITEER VAN OVERHEIDSSPAARPREMIE NU HET NOG KAN De minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft de Tweede Kamer voorgesteld de Jeugdspaarwet op te heffen. Als het parlement dit voorstel aanvaardt, dan komt daarmee een einde aan de Zilvervloot. De opheffing heeft geen gevolgen voor bestaande rekeningen Verwacht wordt echter dat binnenkort geen nieuwe rekeningen meer mogen worden geopend. Als u dus nog van de voordelen van de Zilvervloot wilt profiteren, dan adviseert de Rabobank u nog even snel zo'n rekening te openen. Op dit momen^is de Zilvervloot ruim 32 jaar oud. Zij komt voort uit de Jeugdspaarwet. Het doel van deze wet is om bezitsvorming onder brede lagen van de bevolking te bevorderen Om dit extra te stimuleren heeft de overheid het Zilvervlootsparen altijd beloond met een extra premie van 10%. In 1987 liep de Zilvervloot echter de eerste averij op. Sinds dat jaar wordt de premie namelijk niet meer verstrekt over het ingelegd spaarbedrag inclusief de rente, maar alleen nog over het totaal ingelegde spaarbedrag. Over de rente wordt geen premie meer uitgekeerd. De Zilvervloot is bedoeld voor jongeren tussen 15 en 21 jaar. Gedurende 9 aaneengesloten jaren kunnen zij een bedrag tussen f 30,- en f 480,- per jaar sparen. Na 6 spaarjaren heeft de spaarder recht op de extra premie. Wordt er steeds het maximale bedrag gespaard, dan is de premie aan het einde van de rit dus f 4 32,-. Dat is natuurlijk mooi meegenomen, zeker als daar de rente nog eens wordt bijgeteld. Die kan over al die jaren toch al gauw meer dan f 1.000,- bedragen. Zilvervloot-sparen is dus het betere sparen, als het geld tenminste 6 jaar kan worden gemist. Toch is het altijd mogelijk over het geld te beschikken, al kan dat natuurlijk wel invloed hebben op de premie. Dat geldt niet als het tegoed wordt opgenomen bij of na een huwelijk. Poen noa snel een Zilvervlootrekeninq! De intrekking van de wet zal alleen gevolgen hebben voor de toekomst. Dus wie nu al via de Zilvervloot spaart, krijgt, na afloop nog de 10% premie. Als u ook voor dit extraatje in aanmerking wilt komen, dan is het advies: open nog even snel een Zilvervlootrekening, want binnenkort kan dat afgelopen zijn. Loop dus even binnen bij de Rabobank bij u in de buurt. Zij kan u verder helpen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1991 | | pagina 12