Vastenavond 1991 6 Over enkele dagen is t alweer vastenavond en allemaal samen gaan we dan weer veel schik maken en de optocht zal daar zeker veel aan bijdragen. De optocht wordt opgesteld in de St.Catharinastraat, tus sen de Gussenstraat en de Boodenstraat en als 't nodig is gaan we verder in de St.Apolloniastraat voor zover we die nodig hebben. De volgorde van de optocht hangt zaterdag middag 9 febr.op veel plaat sen in Leunen, tegen bomen en achter ruiten van café's, winkels en tankstation. Het opstellen begint om 13.30 u en om 14.11 u, dan is iedereen met alles klaar, dan vertrekken we. We kunnen de kinderen op straat niet laten staan koukleumen De nummerplaatjes voor de optocht dienen zichtbaar mee gedragen te worden in de optocht. De leiders van de deelnemende groepen, wagens, duo's en sologangers dienen dat nummerplaatje en het deelnemersformulier af te halen in de St.Catharinastraat bij huisnr.13 bij de optochtcommissie en niet bij de familie die daar woont. De optocht trekt in de richting van de Steegsepeelweg, draait af de Vullingsstraat in en trekt verder door de Boodenstraat, de St.Catha rinastraat, de Gussenstraat, op de Albionstraat gaan we rechts en bij het transformator weer rechts de St.Catharinastraat in dan door de Apolloniastraat en over de Kapellerpad naar het plein bij het Knollenhuis waar de optocht wordt ontbonden. Aan mensen die langs deze route wonen zou ik willen vragen om in die route geen auto's te parkeren en om vanaf 13.30 u. niet meer met de auto door de opstelstraten te rijden. Dat is veel te gevaarlijk voor de chauffeur, de kinderen en het publiek. Dit is iets wat we al jarenlang vragen maar ieder jaar weer zijn er een aantal chauffeurs die denken dat dat voor anderen bedoeld is. Wie toch zonodig met de wagen naar de Steeg moet kan door de Booden straat en de Vullingstraat. Het is ook veiliger om geen auto's te parkeren in de route waar de optocht trektwant n deuk of schram in de wagen heb je zomaar te pakken en 'n ongeluk zit in 'n klein hoekje. Laat uw plezier ook niet bederven door te veel alcohol, dat mag in de optocht al helemaal niet. Op veel plaatsen ziet men gevelversieringen, raamversieringen en nog veel andere soorten ver sieringen langs de weg, dat is fijn om te zien, vooral in de route. Kom allemaal op tijd dan kunnen we ook op tijd vertrekken, dan zijn we ook optijd klaar want de prins heeft het nog erg druk. Het bekend maken van de prijzen is na de optocht in zaal Martens. In een hoekje van café Martens bij de deur aan de Albionstraat krijgt u de optocht herinneringen bij de optochtcommissie tegen inlevering van het deelnemersformulier en nummerplaatje. vervolg op blz. 7

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1991 | | pagina 7