FISCAAL AANTREKKELIJK SPAREN KAN OP VERSCHILLENDE MANIEREN 10 Sparen voor onvoorziene omstandigheden is belangrijk. Dit kan plotseling opkomende financiële problemen voorkomen. Dat is ook een van de redenen dat voor de belasting een behoorlijk bedrag aan rente is vrijgesteld. Zit u aan de grens van die fiscale vrijstelling en wilt u voor later toch geld - dat u voor langere tijd kunt missen - opzij zetten, dan is het toch mogelijk een aardige reserve op te bouwen. Dat kan zelfs op een fiscaal aantrekkelijke manier. Sparen met een verzekering heet dat. Sparen met een verzekering Wilt u nu sparen voor voorzieningen in de toekomst dan kan het zinvol zijn een spaarprodukt met een verzekering te kiezen. Kunt u bijvoorbeeld een van de volgende vragen bevestigend beantwoorden, dan biedt .zo'n produkt voor u interessante mogelijkheden: - U wilt later een aanvullende oudedagsvoorziening, omdat u de hoogte van de AOW onvoldoende vindt? U bent één- of meermalen van baan verwisseld en heeft daardoor te maken met pensioenbreuk? Wilt u vervroegd uittreden? - krijgt later te maken met hoge uitgaven of lagere inkomsten? üw kinderen gaan bijvoorbeeld studeren of u of uw partner stopt (tijdelijk) met werken? Afhankelijk van uw fiscale situatie kunt u kiezen voor een produkt dat u nu belastingvoordeel oplevert. Het is ook mogelijk dat voordeel naar de toekomst te verschuiven. Wilt u nu een aftrekpost voor de belasting hebben, dan is een spaarprodukt met een verzekering voorzien van een lijfrenteclausule een goede mogelijkheid. De Rabo Pensioen Premiepolis met lijfrenteclausule en de Rabo Lijfrente Koopsompolis zijn daarvan twee voorbeelden. De toekomstige uitkering is dan wel belastbaar inkomen. Sluit u voor 1 januari 1991 zo'n polis af, dan mag u dit jaar maximaal f. 17.116,-- op uw onzuivere inkomen in mindering brengen. Beide vormen kennen een minimuminleg van f. 3.000, Wilt u het belastingvoordeel later hebben dan behoren de Rabo Pensioen Premiepolis zonder lijfrenteclausule en de Rabo Termijn Spaarpolis tot de mogelijkheden. Deze verschaffen u bij uitkering een onbelast en vrij besteedbaar vermogen. Een Termijn Spaarpolis is al mogelijk bij een inleg van f. 53,per maand. Advisering is maatwerk T5ë grootte van het belastingvoordeel hangt uiteraard af van uw persoonlijke situatie. Met behulp van de computer en een adviescalculator kan tevens berekend worden welk eindkapitaal na afloop vrijkomt. Datzelfde geldt voor het verzekerd kapitaal dat bij voortijdig overlijden wordt uitgekeerd. Wilt u weten wat voor u een goede keuze is? Loop dan eens bij ons binnen of maak een afspraak met de heer Driessen of de heer Claessens. Rabobank Leunen, telefoon 10475.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1990 | | pagina 11