Zaterdag a.s. 11 Vrijdag 17 het opbouwen van jur opbouwen van di iie is uitgereikt. Zaterdag 18 aug. 's Morgens 18 Augustus Zevende editie HEIMAT-ABEND Leunen. Egerlander- en Tsjechische muziek zal ook dit jaar weer centraal staan, tijdens de Heimat-Abend op zaterdag 18 aug. in de feesttent bij café Martens aan de Albionsstraat in Leunen. Ook dit jaar berust de organisatie bij de Leunse blaaskapel "Die frëhlichen Rvöensammler". Deze avond die om 20.00 uur begint met het optredenvan"de Stromen land kapel" uit Wijchen. De kapel bestaat uit 21 leden en is in 1985 ontstaan door toedoen van de huidige voorzitter met nog enkele andere enthousiaste leden om met een onafhankelijke kapel de oorspronkelijke Tsjechische muziek te gaan spelen. De kapel heeft met hun leider, S.Meurs in haar korte bestaan reeds enkele opmerkelijke suksessen weten te boeken nl. In 1986 Kampioen in de hoogste klasse In 1989 twee maal Kampioen zowel eenmaal van Zuid-Nederland en eenmaal bij de eerste Nederlandse Kampioenschappen. In 1990 weren de resultaten van 1989 nogmaals herhaald. Hun repertoire bestaat naast de Tsjechische muziek ook uit muziek van Ernst Mosch en van Nederlandse componisten en arrangeurs, waaronder de leider van de kapel; Simon Meurs. Voor de dansliefhebbers hebben we gezorgd voor een toepasselijke dansvloer, zodat zij de beentjes kunnen bewegen op de Beierse muziek. Na het optreden van "De Stromenland kapel" het optreden van "De Smeleblaozers" uit Ysselsteyn. Ook deze kapel heeft bekendheid gekregen door hun enthousiast optreden. Met de muziek en hun show daar om heen weten zij het publiek op een voortreffelijke wijze te boeien en te vermaken. In onze regio staan ze bekend als de kapel die het op een avond als deze zal maken zodat iedere bezoeker er nog dagen aan terug zal denken. Hun optreden zal zijn om ongeveer 22.30 u. De toegang tot deze avond is vijf gulden. Er zijn kaartjes in de voorverkoop verkrijgbaar vier gulden. Voorverkoopadressen zijn: RABO BANK LEUNEN en CAFE MARTENS LEUNEN.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1990 | | pagina 5