DORPSFEEST VEULEN. 6 Zondag 15 juli jl.heeft het jaarlijks feest de Veulense mensen ge zellig sportief bij elkaar gebracht. De weer Goden hadden evenals voorgaande jaren rekening gehouden met het feest in Veulen, zodoende een prachtige zonnige zondag, 's Morgens een druk bezochte Sacramentsprocessie die werd opge luisterd door de Harmonie Leunen-Veulen-Heide en waarin de Veulen- se verenigingen met vlaggen en vaandels mee liepen.Aansluitend de Hoogmis in de met prachtige bloemstukken versierde tent. Deze Hoogmis werd opgeluisterd met zang van het gemengd Veulens ZangkoorHierbij onze hartelijke dank aan de Rector voor deze goed verzorgde Hoogmis. Na de Hoogmis gaf de blaaskapel "Die fröhliche Rubensammler" een koffieconcert. Onder het genot van een lekker kopje koffie, konden de mensen hiervan genieten. Het middag programma begon om 13.30 uur met Kinderzeskampspelen opgezet en gemaakt door de leiding van de Jeugdclub. De kinderen waren verdeeld in zes groepen met kleurige dieren namen de Bruine Apen, de Paarse Inktvissen, de Groene Olifanten, de Gele Koeien, de Oranje Slangen en de Blauwe Beren. Verschillende mooie spelen moesten worden gespeeld waarbij ook de grote klauterhelling in het rode draad spel opgenomen was. Iedere deelnemer kreeg een trofee in de vorm van een medaille. Om 14.30 traden de vier ploegen aan voor de grote stratenzeskamp Dit gebeurde in de vorm van een defilerende stoet met voorop joekskapel "Luuster Efkes" die met wellustige muziek de ploegen met hun coaches op het strijdtoneel voerden. Onder grote publieke belangstelling werd spel voor spel met tussenloop van de Rode Draad afgewerkt. Dit jaar was in verschillende spellen de reusachtige klauterhelling opgenomen, een opstakel waarbij de conditie van de deelnemers parte speelde. De ploeg met de grootste longinhoud kon hier zijn voordeel doen. Misschien heeft Jan Bosgoed met z'n ploeg het daar aan te danken dat hij wederom als winnaar (met 23 punten) uit de bus kwam. De Eykenhofweg werd tweede met 22 punten, de Vlies- Brugpas derde met eveneens 22 punten en de Veulenseweg moest het met een vierde plaats doen met 15 punten. Zeer sportief verliep ook het touwtrekken. Toon Jacobs vorig jaar geschrokken van de onverwachte kracht van de ploeg van Harry van Rijswijck, kon zich geen tweede nederlaag permiteren en had daar schijnbaar, samen met de nieuwe coach Peter Vereijken, alles aan gedaan om dat te voorkomen. En inderdaad Toon z'n ploeg was superieur, stuk voor stuk gingen de andere ploegen ten onder alsof ze lucht waren. Rondom de spelen zorgde Luuster Efkes voor fraaie stemmings muziek. vervolg op blz.7

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1990 | | pagina 7