VERZEKERINGEN HOREN IN DE VAKANTIEBAGAGE Vrijwel altijd wordt de vakantie een plezierreis, maar soms gaat er iets mis. Een ongeluk, diefstal van bagage, een onverwachte uitgave. Een goede voorbereiding van de reis kan helpen problemen te voorkomen of in ieder geval de gevolgen te beperken. Verzekeringen horen in de bagage en ook voor het vakantiebudget moet het nodige worden geregeld. Het afsluiten van een reisverzekering lijkt een vanzelfsprekendheid, maar nog steeds ervaren vakantiegangers die dachten zonder te kunnen, dat ook zij door een ongeval of diefstal kunnen worden getroffen. Een goede reisverzekering dekt niet alleen het financiële risico van onverwachte calamiteiten, maar biedt in geval van nood ook daadwerkelijk hulp. Die hulp kan direct, dag en nacht, worden ingeroepen. Of nog andere verzekeringen raadzaam zijn, hangt af van de aard van de vakantie. Gaat men met de auto op reis en is dat voertuig niet volledig verzekerd, dan kan voor de vakantie de dekking worden uitgebreid. Dat is het overwegen waard, want rijden in een vreemde omgeving brengt extra risico's met zich mee. Verzekeringen zijn er ook voor caravan, boot, surfplank en kampeeruitrusting. En wat te denken van een rechtsbijstandverzekering voor juridische hulp bij vakantieperikelen. HUUR SAFELOKET Risico's zijn er ook voor de woning die tijdens de vakantie onbeheerd achterblijft. Natuurlijk worden preventiemaatregelen getroffen (alle deuren en ramen goed gesloten, op de deur geen briefje met "wij zijn op vakantie" e.d.) maar zelfs in een goed beveiligd huis kan worden ingebroken. Het is dan ook het overwegen waard om kostbaarheden en belangrijke papieren veilig te stallen in een safeloket bij de bank. Grotere stukken kunnen in een koffer, kist of tas in de bankkluis worden achtergelaten. Rabobank Leunen, Albionstraat 26, tel. 82424 afd.verz. 10475 Rabobank fS

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1990 | | pagina 8