unicef Naar een betere wereld We leven in een tijd van grote veranderingen. De overlevings ka ontwikkelingskansen voor kinderen, zijn door deze eranderingen sterk toegenomen. Gelukkig want onze toekomst hangt van het welzijn van onze kinderen af. In 1980 nog stierven bijna 5 miljoen kinderen aan ziekten die door vaccins voorkomen kunnen worden. Toen startten de renigde Naties het Wereld inentings-programma. Tegen 1990 i wereldwijd 80% van de kinderen ingeënt moeten zijn tegen de zes beruchte kinderziekten. Toen in 1980 leek het bijna onmogelijk om dat te bereiken. Nu ziet het ernaar uit dat de meeste landen dit doel gaan bereiken. We staan op de drempel van een historische doorbraak op het gebied van gezondheidszorg. De vaccin-technologie heeft grote vooruitgang geboekt. Als we de strijd volhouden zal polio snel bedwongen zijn en zullen de vijf andere fatale kinderziekten even zeldzaam in de ontwikkelingslanden zijn als in Europa en de Verenigde Staten. Aan de basis van het succes staan mensen. In vele landen zijn miljoenen mensen, uit alle lagen van de bevolking (onderwijzers, religieuze leiders, zakenlui, artiesten en soldaten, mannen, vrouwen en kinderen zelf) gemobiliseerd r grootschalige inentings campagnes. Zij doen wat ze kunnen, maar om de strijd te winnen rekenen ze op UNICEF vaccins, materiaal en training. jaar zal UNICEF 200 miljoen gulden uitgeven aan itings projekten. Daardoor zullen de levens van bijna 2 miljoen kinderen gered kunnen worden. Regeringen en andere - j garant voor 120 miljoen gulden. ïr nog dringend 80 miljoen gulden nodig is. ie opbrengst van 50 UNICEF wenskaarten kunnen 300 ;ren worden beschermd tegen gevaarlijke kinderziekten, ie aankoop van UNICEF wenskaarten vergroot u de kansen :inderen overal elders op de wereld. Uw plaatselijk verkoopadres: Petra Nelissen-Coenen, Vullingsstraat 8, Leunen, tel 89190

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1990 | | pagina 13