Verwachten is de zucht van mensen,die moe gestreden zijn, 21.19.3 die alles geprobeerd hebben om het leven weer te vinden. Verwachten is een brug slaan; over de brug komen; het is leven met open ogen en oren en zich niet laten verdoven of verblinden, zelfs als horen en zien vergaat. Het is gelovendat "er een Ander is die komen moet", maar toch zelf iets doen,aanklagen en opbouwen,bruggen slaan. Het is ook elke dag geloven: "dit is de eerste dag van de rest van mijn leven". COLLEGIUM VOCALE VENRAY Het is weer bijna KERSTMIS. Het ligt voor de hand dat er ook dit Jaar weer heel wat Kertsconoerten worden gegeven. Er is geen kerkelijk feest waar zoveel muziek voor bestaat als Juist het Kerstfeest. Het kamerkoor "Collegium Vocale Venray" o.l.v. Frank Quadvlieg en het Blokfluitensemble "En Bloc" o.l.v. Ans Thijssen verzorgen op zondag 10 december a.s. om 11.30 uur in de kapel van St Anna, St Annalaan 5 te Venray, een van de eerste Kertsconcerten in deze regio. De komponist Heinrich Schütz (1585-1672) staat centraal in het eerste deel van het programma. Uitgevoerd worden o.a. twee van zijn Kleine Geistliche Konzerte nl.j Sei Gegrüsset, Maria, de bood schap van de engel aan Maria en Ein Kind 1st uns geboren (1636), een muzikale uitwerking van de tekst uit Jesaja, vers 5 en 6. Het tweede deel omvat een zevental engelse carols. Van deze vaak al eeuwenoude liederen zijn bewerkingen te horen van o.a. Willcocks, Wood, Rutter en Joosen. Zij vertellen over de kerstthematiek: Maria Jozef, het kindje, de engelen en de herders. Henriëtte Spanjers begeleidt een aantal werken op het orgel. Ter verhoging van de sfeer worden er ook enkele gedichten ten gehore gebracht. "En bloc" heeft op het programma werken van Handel, Manfredini, Corelli, Purcell, Schickhardt en Locke-». Wij nodigen_U_uit_om naar al deze mooie muziek te komen luisteren De toegang is gratis, maar na afloop van het concert-bestaat de mogelijkheid om, bij de uitgang in een mandje, met een financiële bijdrage de beide ensembles te steunen. v Liduine Geurts.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1989 | | pagina 4