RABOBANK LEUNEN 21.11.12 NEDERLANDER SPAART ANDERS EN MEER Sparen bij de bank staat weer in de belangstelling. In de eerste helft van 1989 zorgden de Nederlanders samen voor een groei van de spaargelden van maar liefst f4,7 miljard. Er wordt niet alleen méér gespaard, er wordt ook anders gespaard. Dat blijkt wel uit de steeds grotere variatie in spaar- en bologgingsprodukten. Dit constateert de Rabobank, de grootste spaarbank in ons land. aan de vooravond van de traditionele spaarweek. Er zijn verschillende redenen om geld apart te leggen. Bij de meeste mensen gaat het om het welbekende appeltje voor de dorst. Gewoon iets achter de hand hebben voor het dagelijkse levensonderhoud. In iets minder gevallen wordt gespaard om te reserveren voor onvoorziene situaties en voor incidentele grote aankopen, zoals een auto. Een verhoudingsgewijs kleine groep spaart met grote bedragen voor bijvoorbeeld de oude dag of voor de kinderen, kortom 'voor later'. Voor al deze ctiSntenwensen is er een breed scala van spaarprodukten waarmee aan de spaarbehoeften kan worden voldaan. Bij de keuze van een spaarvorm let de klant vooral op twee zaken: hoe snel kan ik over mijn geld beschikken als ik het nodig heb en hoe hoog is de rente? Tot voor kort was het bijna een wetmatigheid dat de spaarrente hoger werd naarmate het geld langer werd 'vastgezefEn voor een belangrijk deel gaat deze regel nog steeds op. Afhankelijk van het doel waarvoor wordt gespaard, kiest de klant de Met name grote spaarders hechten steeds meer waarde aan een aantrekkelijk rendement. Zij zoeken manieren van sparen, waarbij een relatief hoog rentepercentage samengaat met de mogelijkheid om het geld snel op te nemen. Rekening houdend met deze wensen van de klant zijn nieuwe spaarvormen ontstaan, waarbij ook de hoogte van het gespaarde bedrag invloed heeft op de rente. De Rabobank Rendement Rekening is een voorbeeld van zo'n spaarvorm. Zo lang het saldo f 10.000,- of meer bedraagt, geeft deze rekening nu een rentevergoeding van 5,8%terwijl per kwartaal f 25.000,- zonder beperkende voorwaarden kan worden opgenomenHoe groot de belangstelling is voor deze mogelijkheid, blijkt wel uit het feit dat er iedere maand gemiddeld zo'n 6000 rekeninghouders bijkomen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1989 | | pagina 13