RABOBANK LEUNEN 21 38 12 WINTERZONZOEKERS GAAN STEEDS VERDER WEG Wie er over denkt om in de wintermaanden één of twee weken de zon op te zoeken, doet er goed aan om ook de wat meer 'exotische' bestemmingen in de overwegingen te betrekken. De verre zon vakanties zijn erg in trek, waarbij de Dominicaanse Republiek een nieuwe trekpleister is, zo meldt de Rabobank. Voor een bedrag dat veelal niet heel veel hoger ligt dan moet worden betaald voor een reis naar de Canarische Eilanden, kan men deze verre bestemming bezoeken. Met tien uur vliegen is men el in Puerto Plata, een middeleeuws stadje op het eiland Hispaniola, waarvan de zandstranden doen denken aan een reclamespot! Ook Florida, met het bekende Miami Deach en het Kennedy Space Center, is steeds meer gewild ais vakantiebestemming. En met de mogelijkheid om op zowel Orlando als Tampa te vliegen is de wereldattractie Disney World nog beter bereikbaar. Maar ook landen als Tunesië, Portugal, Marokko, Egypte, Cyprus en Zuid-Spanje als de wat meer dicht-bij-huis-bestemmingen zijn aantrekkelijk in de winter. Dé temperatuur is niet in alle landen even hoog als sommigen wel denken. De verschillen zijn erg groot, zo blijkt uit de WinterVakantieWrjzer van de Rabobank. Hierin staan in het zongedeelte de belangrijkste klimaatgegevens. De lemperatuurkaartjes kwamen tot stand in samenwerking met het bekende weerkundig instituut van Harry Otten. Wintersport Wintersport is natuurlijk ook nog steeds zeer populair. Landen als Zwitserland. Italië, Frankrijk en vanzelfsprekend Oostenrijk bieden volop de gelegenheid vooreen sportieve wintervskantie. Naast het 'gewone skiën' behoren tegenwoordig de mono-ski, de swlngbo en de snowboard tot de nieuwe uitdagingen. Het wintersportseizoen wordt steeds langer, met name maart en zelfs april zijn drukbezette maanden. De zon is in die maanden krachtiger, dus voor goede sneeuw komen dan vooral de hoger gelegen skigebieden in aanmerking. Sneeuwzekerheid hoeft daar geen probleem te zijn. Wie zich eerst goed oriënteert, kan onplezierige verrassingen voorkomen. Nuttige informatie over sneeuw en sneeuw- kansen vindt u In het sneeuwgedeelte van de WinterVakantieWijzer. Vakantlemagezlne Het nieuwe Rabobank Vakantiemagazine - oplage 500.000 exemplaren - biedt interessante artikelen over winterzon- en wintersportvakanties. Daarnaast besteedt het blad ook aandacht aan bungalow vakanties, stedentrips en de korte 'tussendoortjes'. Een exemplaar van dit kleurrijke magazine is gratis verkrijgbaar op alle kantoten van de Rabobanken. Daar beschikt men ook over het Toeristiek Informatie-systeem. In de vorm van handboeken geeft Toeristiek een aktueel beeld van duizenden bestemmingen en accommodaties. Toeristiek wordt door een onafhankelijk bureau samengesteld en is daardoor objectief en betrouwbaar.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1989 | | pagina 13