21.37.3 Er blijven daarcm nog vele kwesties tussen Oost en West, die cm een oplossing vragen. De belangrijkste is: Gaat West-Europa samenwerking zoeken met Oost-Europa en de Sovjet-Unie Zal de NAVO bereid zijn serieus te gaan onderhandelen met het Warschua- pact over ontwapening 7 De veranderingen in Oost-Europa verlopen zeker niet zonder problemen Gorbatsjov wordt met veel interne problemen gekonfronteerd. De Oost Europeanen lijken vastbesloten hun eigen toekomst te gaan bepalen wie had er b.v. gedacht, dat Walesa en Jaruzelski in Polen nog eens samen grapjes zouden maken 7 Weinig verandering is er echter in de vele konflikten in de Derde Wereld. Vooral het dagelijks geweld door moorden en verdwijningen in een aantal LatijnsAmerikaanse landen, Azië en in Afrika wordt niet minder. Het zijn "vergeten oorlogen", waar we weinig over horen. De armoede en de slechte economische situatie van vele Derde Wereld landen zijn gebleven. Daar kaat de aantasting van de natuur door onverantwoord gebruik nog een bij. Al met al valt er nog veel te doen om de vrede, de gerechtigheid en de heelheid van de schepping te bewerkstelligen. We zullen ons als christenen hiervoor blijvend moeten inzetten. Pax Christi en het Interkerkelijk Vredesberaad blijft daarom op twee fronten werken: voor samenwerking tussen Oost en West; voor gerechtig heid in de Derde Wereld. Wie het werk van Pax Christi en het Interkerkelijk Vredesberaad ook financieel wil steunen, die kan dat doen door een gift over te maken op giro 30 60 90 t.n.v. Vredesweekkollekte Den Haag. WEEKENDDIENST HUISARTSEN Voor de patiënten van W.Bloemen, R E Gabeler, T Lankveld, H Schraven en J Wittgen neemt waar: 16 en 17 sept. Pr Gabeler, Allegrostraat 43, tel.82824 Voor de patiënten van P Corver, G van Loon, F De Munck-Keizer, F Schmeetz, D vercauteren, Dr Coenen en J de Vocht neemt dit weekend waar: 16 en 17 sept. Dr van Loon, Patersstraat 60, tel. 88800 Voor dringende gevallen kunt u terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur en 'smiddags van 5 tot 6 uur.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1989 | | pagina 4